Ana SayfaTürkiyeAK Parti'den yeni bir af açıklaması daha

AK Parti’den yeni bir af açıklaması daha

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada geçmişe dönük 5 yıllık af çıkacağına ilişkin iddialara açıklık getirdi. Yasin Aktay, “Cezaevlerinin durumu, suç ve ceza dengesindeki adaleti bozmayacağı bir takım çalışmaların yapıldığını biliyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti Sözcüsü Aktay, akşam saatlerinde yaptığı başka bir açıklamada basın toplantısındaki değerlendirmelerinin bazı haber sitelerinde “af çalışması” olarak yansıtılmasının, kurduğu cümlelerin maksadıyla bağdaşmadığını söyledi.

Yasin Aktay’tan af tartışması açıklaması

Yasin Aktay, geçmişe dönük 5 yıllık af çıkacağı yönünde çalışmalar yapıldığı iddialarının sorulması üzerine “Detaylarını çok fazla bilemeyeceğim şu anda. Adalet Bakanlığı’nın bünyesinde cezaevlerinin durumu, suç ve ceza dengesindeki adaleti bozmayacağı bir takım çalışmaların yapıldığını biliyoruz. Bu çalışmalar kısa süre içerisinde bitirilecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır” diye konuştu.

Aktay’dan düzeltme

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, bugünkü basın toplantısındaki değerlendirmelerinin bazı haberlerde “af çalışması” olarak yansıtılmasının, ifadelerinin maksadıyla bağdaşmadığını söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz