Ana SayfaTürkiyeAK Partili belediye başkanından intiharlara yorum: Sebep ekonomik olsa ülkenin yarısının intihar...

AK Partili belediye başkanından intiharlara yorum: Sebep ekonomik olsa ülkenin yarısının intihar etmesi gerekirdi

AK Partili Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, artan intihar vakalarıyla ilgili skandal niteliğinde bir yoruma imza attı

Mersin’in Akdeniz ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ekonomik sorunlar nedeniyle intihar eden vatandaşlarla ilgili yaptığı açıklamada “Ekonomiyle alakalı intihar olmaz. O zaman ülkenin yarısı intihar etsin” sözleriyle güne damga vurdu.

Koronavirüs salgının ardından boyutları artan ekonomik krizle birlikte borçları nedeniyle intihar eden vatadanşların sayısı her geçen gün artarken, AK Partili Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ekonomik nedenli intihar olmayacağını öne sürerek “O zaman memleketin yarısı intihar etsin” diyerek vatandaşların ekonomik durumunu da gözler önüne serdi.

Vatandaşlar psikoloğa gitsin

Türkiye’nin dört bir köşesinden intihar haberleri her gün ülkenin dört bir yanından gelmeye devam ederken, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ekonomi kaynaklı intiharları kabul etmeyerek, vatandaşa psikoloğa gitme tavsiyesi verdi. Ekonomik nedenli intiharın olmayacağını savunan Gültak, “O zaman memleketin yarısı intihar etsin” sözleriyle ülkenin içinde bulunduğu ekonomik tabloyu da gözler önüne sermiş oldu.

İsveç, Norveç, Danimarka dünyada en çok intihar eden ülkeler. Neden intihar ediyorlar, parasızlıktan mı?

Gültak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de ilk kez intihar olmuyor. İntihar dediğiniz şey, sonuç itibariyle kesinlikle ekonomiyle alakalı intihar olmaz. Gidin psikiyatrikler, psikologlarla konuşun. En fakir, zavallı insan intihar eder mi? O zaman memleketin yarısının, dünyanın hepsinin intihar etmesi gerekir. Fakirlik, borçlu olmak intiharın sebebi midir? Gidin psikiyatrikler ile görüşün böyle bir sebep duymadım ben. Hindistan’ın yüzde 80’i fakir, Pakistan, Afganistan, Afrika’ya gidin hepsi fakir. İntihar oldu, ekonomi kötü, AK Parti kötü. Buna da saygı duyuyorum. Sen öyle siyaset yapacaksın ben de sana cevap veririm. ‘Ekonomiden dolayı intihar etti’ deniliyor, İsveç, Norveç, Danimarka dünyada en çok intihar eden ülkeler. Neden intihar ediyorlar, parasızlıktan mı? İntiharın sonucu para değil, kişinin psikolojik sorunları, bunu ekonomiye dayandırmayın. Ortada travmatik bir durum var. Burada polemiklere girmeyin, savcılık orada” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri