Ana SayfaTürkiyeAK Partili dostlarımıza bir müjdem var! Tez zamanda yeni ‘reisiniz’ Berat Bey...

AK Partili dostlarımıza bir müjdem var! Tez zamanda yeni ‘reisiniz’ Berat Bey olacak

Ankara Ekspresi yazarı Saim Tut, muhteşem umutlarla kurulan ancak sonunda bir aile partisine dönüşen AK Parti’nin Berat Albayrak sorunsalına dikkat çekti.

Ankara Ekspresi yazarı Saim Tut, muhteşem umutlarla kurulan ancak sonunda bir aile partisine dönüşen AK Parti’nin yaşadığı çıkmaza ışık tuttu. Saim Tut, Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın ‘tek mirasçı’ olma hayaliyle ülkeyi sürüklediği uçuruma dikkat çekti.

“Malum kişi bu gücü ve cesareti nereden devşirmekte” diye soran Saim Tut, cevabı da kendisi verdi: Yüce bir figüre dönüştürülmeye çalışılan Erdoğan’dan…

İşte Saim Tut’un ses getiren AK Parti neredeeen nereye… başlıklı yazısı…

Bir zamanlar muhteşem umutlarla kuruluşunda yer alıp, ülkemizin demokratik ve iktisadi selameti uğrunda tüm baskılara direnerek uğrunda hiç bir fedakarlığı yapmaktan kaçınmadığımız AK Parti… Sonuçta bir damadın nerdeyse ‘’tek mirasçı olma” ihtirasıyla ve gözü hiç bir şey görmeksizin AK Partiye ve ülkeye bugüne kadar verdiği ve vereceği zararları hiç umursamayarak sorumsuzca tavır ve gerçeklerden kopuk abartılı tutumlarla yoluna devam etmesini ve koskoca ve görüntüde kerli ferli adamlardan oluşan parti camiasının bu duruma ses çıkarmıyor oluşunu nasıl değerlendirmek gerekir ve bu durum ne şekilde tanımlanabilir tam olarak bilemiyorum doğrusu. Ama açık olan şu ki, bugüne değin bırakın önemli bir başarıya imza atmak, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizi dahi kabul etmeyip tam aksine milletin zekasıyla dalga geçercesine, üstelik acemice bir illüzyonistin başvurabileceği yöntemlerle, içinde bulunduğumuz son derece sıkıntılı durumu ‘’uçuşa geçen Türkiye’’ olarak sunmaya çalışması akıl alır gibi değil.

Peki malum kişi bu gücü ve cesareti nereden devşirmekte?

Tabii ki  konvansiyonel ve elektronik medya ortamlarında oluşturulan propaganda ağıyla, artık nerdeyse yanılması asla mümkün olmayan ve yaptığından sual olunamaz denli yüce bir figüre dönüştürülmeye çalışılan kayınpederi Sayın Erdoğan’dan.

Bu hatalı ve sakıncalı durumu dile getirip partinin ve ülkenin geleceği açısından oluşturacağı hasar ve riskleri dile getirme cesaretinde bulunan tüm aklıselim sahibi ve yürekli insanların çeşitli şekillerde oyundan düşürülmesi veya ihraç edilmesi ardından ortaya çıkan durum, çok büyük demokratik değişim ve dönüşüm iddialarıyla yola çıkan ve uzunca süre çok iyi işlere imza atan bu partinin artık tam olarak bir aile partisine dönüştüğünü –bir takım gözler konum, statü ve menfaatlerini vs. yitirmemek ya da sadece taassup ve inatları adına hiç görmek istemese de- net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Bugün medyanın %90’ı AK Partinin, daha doğrusu bir ailenin kontrolüne girmiş durumda. Bu gücü oluşturmak için devlet, kamu ve halk kaynaklarının çeşitli menfaat gruplarına sanki atalarından kalan külliyetli bir serveti cömertçe harcarcasına sunulduğunu görmek için çok zeki olmaya gerek yok.

Medyanın algı oluşturma ve yönlendirme gücünü kullanarak -benzeri ancak otokratik ülkelerde görülebilecek şekilde- hakikatin üstünü örtüp yanlış bilgi ve saptırmalarla geniş kitleleri etkileyerek ve neredeyse kendileri dışındaki tüm kesimleri FETÖ yöntemlerine benzer şekilde ithamlarla sindirip yutabilecekleri hesabıyla oluşturdukları bu mekanizma ise mezkur başarısız bakanın güç ve cesaret aldığı ikinci önemli dayanak.

Meraklıları, kağıt üzerindeki sahiplikleri farklı isimler üzerine olsa da, tüm bu iktidar yanlısı medyanın nasıl tek bir merkezden yönetildiğini araştırabilirler ve çok kısa zamanda sonuca ulaşacaklarına adım gibi eminim. Ayrıca isterlerse ‘’bu sahiplerin’’ kimler olduğuna ve devletten aldıkları iş, ihale ve özelleştirme ürünlerinin mahiyetine de bir göz atabilirler. Son olarak mezkur bakan ve yakınlarının yukarıda sözünü ettiğim ‘’tek bir merkezle’’ ilişkilerini de incelemeleri mümkündür.

Bu aşamada uzunca süre omuz omuza yürüdüğümüz AK Partili sevgili dostlarımıza da bir müjdem var; tez zamanda yeni ‘’reisiniz’’ ve ekseniniz Berat bey olacak gibi görünüyor. Şimdiden buna alışmaya çalışsanız iyi olur sanırım. Ayrıca beyefendiyi hangi argümanlarla savunup ne gibi başarılarını ön plana çıkartarak destekleyebileceğinizi de düşünmeye başlamanızı tavsiye ederim. Tabi bu arada nasıl bir huzur, rahatlık ve özgüvenle bunu yapabileceğinizi de hesap edin lütfen.

Ya da, bizlerin çok önceleri net olarak gördüğünü sizler de temaşa etmeye hazırlıklı olun ve asla pişmanlık duygusu yaşamayın. Çünkü sizlerin büyük çoğunluğu iyi niyetli, temiz ve vatansever insanlardır. Sadece biraz hayal kırıklığı oluyor ve çabuk geçiyor. Sonra yeniden ‘’Ya Allah Bismillah’’ları kuşanarak hakikat ve adalete en yakın olabileceğine inandığınız temiz, nitelikli ve sizden olan insanların öncülüğündeki oluşumlara yönelerek ülkemize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceksiniz. Süreç böyle yaşanıyor, bilinsin istedim…

Selam ve esenlikler…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri