Ana SayfaTürkiyeAK Partili Emre Cemil Ayvalı'dan skandal FETÖ itirafları

AK Partili Emre Cemil Ayvalı’dan skandal FETÖ itirafları

CNN Türk canlı yayınında tarihe geçen anlar yaşandı. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, FETÖ ve AK Parti birlikteliği iddiası hakkında “Bunu fantezi olsun diye yapmadık. Kemalist geleneği kırmak için yaptık” dedi.

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın yönettiği Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin konuşan Ayvalı, iktidara geldiklerinde kendi kadroları olmadığı için FETÖ ile yan yana yürüdüklerini söyledi.

Darbeci Kemalist zihniyeti ortadan kaldırmak için FETÖ ile ittifak yaptıklarını belirten AK PArtili Ayvalı, şöyle devam etti:

“Eğer ki AK Parti FETÖ’yle bürokraside geçmişte kol kolaydı diyorsanız… Bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı. Çünkü eski devlet düzeninde atama düzeni şöyleydi: 2002’de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Benim 1 müsteşar atamam için bu adamın genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım.

Ben sanki kendi kadrolarımla geldim de, çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur. Bunu ancak Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider yapabilirdi.”

Salim Şen: Bu itiraf

Bu sözler üzerine programın konuklarından Avukat Salim Şen’in “İtiraf bu” çıkışının ardından söz alan Ayvalı öyle demediğini, “darbeci Kemalist ordu” değil, “darbeci Kemalist vesayet” dediğini söyleyerek kendini savundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri