Ana SayfaTürkiyeHamza Yerlikaya Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi oldu

Hamza Yerlikaya Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi olduğu öğrenildi.

Vakıfbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcısı Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi oldu.

AK Partili eski vekil Yerlikaya, bankaya bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Borsaya yapılan bildirime göre Vakıfbank’ta kamu görevi bulunan yönetim kurulu üyeleri aylık 12 bin 530 TL maaş alıyor.

Yerlikaya aynı zamanda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı görevini de yürütüyor. Yerlikaya güreş sporunda yıllarca Türkiye’yi başarıyla temsil etmişti.

Bayrak değişimi yaşanıyor

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ta bayrak değişimi yaşandı. Üç kamu bankasının Genel Kurulları dün yapıldı. Ziraat Bankası’nda Yusuf Dağcan yerine Veysi Kaynak’ın getirildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya Vakıfbank yönetim kuruluna girdi.

Kerem Alkin’e de görev

Türkiye İhracatçılar Meclisi eski Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin de Halkbank yönetim kuruluna girdi. Alkin’in Mehmet Emin Özcan’ın yerine yönetim kurulunda yer aldığı öğrenildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri