Ana SayfaTürkiyeAK Partili Hülya Nergis: Hiç mi kadınların payı yok bu şiddette?

AK Partili Hülya Nergis: Hiç mi kadınların payı yok bu şiddette?

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, katıldığı bir programda kadına şiddet ile ilgili şok edici açıklamalarda bulundu. Nergis'in, ''O kadınları öldüren şahısları da yetiştiren kadınlar. Hiç mi kadınların payı yok bu şiddette?'' ifadeleri olay yarattı

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’ni feshetme kararının gündeme oturmasının ardından AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis’in, Konya’da bir yerel televizyonda kadına şiddetle ilgili yaptığı açıklamalar dikkat çekti.

Öldürülen erkeklerin sayısı 12 kat fazla

Programda, “Türkiye’de öldürülen erkek sayısı kadın cinayetlerinden 12 kat fazla” ifadelerini kullanan Nergis, “Türkiye’de maalesef bir kesimin kalıplaşmış sözleri var, herkes kadına karşı şiddeti konuşuyor. Bu moda bir kavram. Ben başka bir perspektif açmak istedim” sözlerine yer verdi.

Nergis, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:

“Bu toplumu kadın ve erkek birlikte inşa ediyor. Kadın erkeğin, erkek kadın yardımcısıdır. İkisi birbirine her konuda yardım etmelidir.  Bizim kadın ve erkeği karşı karşıya getirmememiz lazım. Kadını ve erkeği karşı karşıya getirirsek bu topluma ve aileye zarar verir. Televizyon programında ısrarla şu kadar kadın öldürülüyor deyince ben de ‘Onun 12 katı erkek öldürülüyor’ dedim.”

Hiç mi kadınların payı yok bu şiddette?

Kadına yönelik şiddette kadınların da payı olduğunu ifade eden Nergis, “Kimse bunu konuşmuyor. Kadına karşı şiddet olmamalı, erkeğe karşı da şiddette olmamalı. O kadınları öldüren şahısları da yetiştiren kadınlar. Hiç mi kadınların payı yok bu şiddette? Bu konuda sürekli erkekleri suçlayan bir dil de yanlış. Feminist söylemlerin bu kadar benimsenmesi, bayrak edilmesi, herkesin aynı ağzı konuşması beni rahatsız ediyor. Ben ezber bozdum bu konuda. Belli kesimlerin eleştirisi oldu, ben doğruyu söylüyorum. Erkeğe ayrı muamele, kadına ayrı muamele beni şahsen rahatsız ediyor” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri