Ana SayfaTürkiyeAK Partili Leyla Şahin Usta'ya unutulmaz 28 Şubat ve Şehir Üniversitesi cevabı

AK Partili Leyla Şahin Usta’ya unutulmaz 28 Şubat ve Şehir Üniversitesi cevabı

Şehir Üniversitesi’nin kasıtlı olarak çıkmaza sürüklenmesine kulak tıkayan onlarca AK Parti vekili gibi gibi Leyla Şahin Usta da meseleyi çarpıtma yoluna gidince devreye Gelecek Partisi Sema Silkin Ün girdi. Ün’ün AK Partili Leyla Şahin Usta’ya cevabı büyük ses getirdi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Şehir Üniversitesi’ni de kapatmaya imkân tanıyacak yasa teklifine tepki gösterilmesini cevap verdi. Usta’ya Gelecek Partisi’nden sert tepki geldi.

İnsan Haklarından Sorumlu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, İstanbul Şehir Üniversitesi’ni de kapatmaya imkân tanıyacak yasa teklifinin Ak Parti tarafından TBMM’ye sunulmasına karşı verilen tepkilere sosyal medyadan cevap verdi. Usta, “Şehir Üniversitesi’ndeki öğrencilerin eğitim hakkı ellerinden alınıyormuş gibi bir kıyaslama yapmak, tam manasıyla akıl tutulmasıdır. Bu tür algı operasyonlarının, 28 Şubat’ın mimarlarını sevindirmekten başka bir işe yaramayacağı açıktır.” dedi.

Usta’nın bu sözlerine Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün’den cevap gecikmedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

“28 Şubat sürecinde yaşanan zulümleri ve gencecik başörtülü kızların eğitim hakkı gasplarını görseller ile paylaşıp, burdan Şehir Üniversitesindeki öğrencilerin eğitim hakkı ellerinden alınıyormuş gibi bir kıyaslama yapmak, tam manasıyla akıl tutulmasıdır. Bu tür algı operasyonlarının, 28 Şubat’ın mimarlarını sevindirmekten başka bir işe yaramayacağı açıktır. Yaşanan bu hukuki süreçte, hiç bir öğrencinin eğitim ve öğretim hakkı elinden alınmıyorken, bunu ima etme çabası aslında Şehir Üniversitesinde yaşananları gizleyip, gerçekleri kararttığınızı da gün gibi ortaya çıkarmaktadır. Kıyas dahi kabul edilmeyecek bu durum, geçmişte onca acı çeken gencin vebaline girmeniz demektir. Ayıptır bu yaptığınız tezviratlar.”

Sema Silkin Ün’den çok konuşulan yanıt

Leyla Şahin Usta’nın bu sözlerine ise Gelecek Partisi’nden sert tepki geldi. Kültür ve Sanat Politikalarından Sorumlu Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, Usta’nın açıklamasına Twitter hesabından, “Başörtüsü yasağı” değil “Kılık kıyafet düzenlemesi” “imam hatiplerin orta kısmını kapatmak” değil “örgün eğitimi artırmak” Nur Serter değil Leyla Şahin Usta.” sözleriyle tepki gösterdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri