Ana SayfaTürkiyeAK Partili Metiner'den 'çift maaş' isyanı

AK Partili Metiner’den ‘çift maaş’ isyanı

Bürokratların farklı şirketlerde de görevli olmaları nedeniyle birkaç yerden maaş almaları toplumun tüm kesimlerinin tepkisini çekerken konuya ilişkin bir tepki de AK Partili Metiner'den geldi

Sık sık gündeme gelen ‘çift maaş’ tartışmalarına bir isyan da AK Partili Mehmet Metiner’den geldi. AK Parti eski milletvekili ve Erdoğan’ın eski danışmanı Mehmet Metiner, bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmesi gerektiğini belirtti.

Devlet kurumlarında çalışan üst düzey yöneticilerin (bürokrat) farklı şirketlerin yönetim kurullarına dahil olarak buradan da maaş almaları siyaset kanadında ‘çift maaş’ tartışmalarını gündeme getiriyor. ‘Çift maaş’a tepki bu kez AK Partili eski milletvekili ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı Mehmet Metiner’den geldi.

Mehmet Metiner, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda “çift maaş” tartışmasına ilişkin dikkat çeken şu ifadelere yer verdi:

“Bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmelidir. makamın kendisi zaten payedir. başka paylarla örselenmesine izin verilmemelidir. Bugünkü ekonomik koşullarda toplumun vicdanını rahatsız eden bu tür bir uygulama, siyasi kırıma dönüşebilir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri