Ana SayfaTürkiyeAK Partili Şahin Tin, TBMM'de vatandaşla alay etti: Kuru ekmek yiyebiliyorlarsa aç...

AK Partili Şahin Tin, TBMM’de vatandaşla alay etti: Kuru ekmek yiyebiliyorlarsa aç değiller

AK Partili Denizli Milletvekili Şahin Tin’in skandal ifadeleri Meclis tutanaklarına yansıdı.

Türkiye’de pandeminin etkisiyle de artan ekonomik kriz etkisini hissettirirken, iktidar cephesinden tepki çeken açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Son olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un Türkiye’de yoksulluğun sorun olmaktan çıktığını savunduğu ifadeleri gündem olmuş ve büyük tepki toplamıştı.

Dün, TBMM kürsüsünde konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin arasında Meclis tutanağına da yansıyan ilginç bir diyalog yaşandı.

TBMM’de yaşanan skandal olayın tutanakları da sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. Tutanaklarda Engin Altay’ın “Millet aç, millet perişan. Evet herkesin midesine bir şey giriyor, kuru ekmek giriyor.” sözlerine karşı AKP’li Şahin Tin’in “O zaman aç değiller demek.” dediğinin kayıt altına alındığı görüldü.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya Twitter hesabından paylaştığı videoda şunları ifade etti:

“Grup Başkanvekilimiz Engin Altay ‘Millet aç midesine sadece kuru ekmek giriyor’ diyor. AKP Denizli milletvekili Şahin Tin ‘O zaman aç değiller’ diye cevap veriyor. Milletin meclisinde, millete bu lafı söyleyemezsiniz! Derhal milletten özür dileyin. #ÖzürDileŞahinTin”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri