Ana SayfaTürkiyeAK Partili Ünal’ın evinde ölü bulunmuştu! Nadira davasına takipsizlik kararı

AK Partili Ünal’ın evinde ölü bulunmuştu! Nadira davasına takipsizlik kararı

AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde çalışan Özbek vatandaşı Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin verilen takipsizlik kararına yapılan itiraz reddedildi. Böylece takipsizlik kararı kesinleşmiş oldu. Mahkemenin ret gerekçesinde, “takipsizlik kararının usul ve yasaya uygun olduğu” belirtildi.

Kadirova’nın avukatı AYM’ye gidileceğini açıkladı

Takipsizlik kararına dilekçeyle itiraz eden ailenin yeni avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan, dosyada gördüğünü belirttiği “hem usul hem de maddi eksikliklere” yer verdiği itiraz dilekçesini Salı günü Ankara Sulh Ceza Hakimliği’ne sundu.

 ‘Cinsel saldırı’ suçu iddiasıyla takibat başlatılması istendi

Avukat Doğan, takipsizlik kararına itiraz dilekçesinde bir “cinsel saldırı suçunun” mevcut olduğunu söyleyerek, “Bu suçun faili aynı zamanda maktulün patronu konumundaki Şirin Ünal’dır” ifadelerini kullanıyor. Doğan’ın bu iddiasının temellerinden biri, Adli Tıp Raporu’na göre Kadirova’nın anal bölgesinden alınan örneklerde PSA’nın (prostat spesifik antijen) bulunması. Bu antijenin normalde erkeklere özgü bir bulgu olduğunu, kadınlarda bulunmasının çok nadir olduğunu söyleyen Doğan, “PSA’nın kime ait olduğu araştırılmamıştır. Orada tek bir erkek vardı, o da Şirin Ünal. En azından bir karşılaştırma yapılması gerekirdi” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri