Ana SayfaTürkiyeAK Partili vekile görülmemiş kayırmacılık! Herkese zam ona yüzde 65 indirim

AK Partili vekile görülmemiş kayırmacılık! Herkese zam ona yüzde 65 indirim

Kozlu Belediyesi mülkünü kullananlar arasında bir tek AK Partili vekil Hamdi Uçar'a zam yapmadı. Zam değil bir büyük indirim söz konusu.

AK Parti’ye ait Kozlu Belediyesi kendisine ait olan bütün işyerlerinin kirasına zam yaptı. Ancak tek bir istisnayla. AK Partile ait olan mülke yüzde 65 oranında indirim tartışma çıkardı.

AK Parti’li Kozlu Belediyesi, tüm iş yerlerinin kirasına yüzde 10 zam yaparken, yalnızca AK Parti’li Milletvekili Hamdi Uçar’ın iş yerinde indirime gitti. Uçar’ın 14 bin 500 liralık kirası yüzde 65 oranında indirim yapılarak 5 bin liraya düşürüldü. Borçları yüzünden gelirlerine haciz konulan belediyenin böyle bir indirime gitmesi dikkat çekti.

Milli Emlak arazisi üzerinde bulunan belediye dükkanlarını 10 yıllığına ihaleye çıkaran Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş tüm iş yerlerinin kirasına yüzde 10 oranında zam yaparken sadece AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın sahibi olduğu Özsüt Kafe&Restoran’ın kirasında indirime gitti. Bektaş, 2018 yılında 14 bin 447 lira olan Özsüt’ün kirasını 5 bin lira muhammen bedelle yeniden Hamdi Uçar’a verdi.

Gazete Duvar’dan Mustafa Özdemir’in haberine göre, işletmesini Hamdi Uçar’ın yaptığı restoran Kozlu ilçe girişinde bulunuyor. Bin 268 metre kare kapalı alanı, 480 metre kare açık alana sahip Özsüt Kafe&Restoran’ı 2012 yılında 7 bin 560 liradan kiralayan Milletvekili Uçar, 2016 yılında 9 bin 965 lira, 2018 yılında ise 14 bin 447 lira kira ödüyordu.

Hamdi Uçar, 29 Haziran 2020’de yapılan ihalede aynı metrekaredeki Özsüt’ü 5 bin lira muhammen bedelle 10 yıllığına yeniden aldı. İhaleye hiç kimse girmediği için sembolik bir artış yapan Milletvekili Hamdi Uçar, 9 bin 447 lira daha az bir kira ile 10 yıl boyunca restoranı işletecek.

Belediyenin borcu da var

Kozlu belediyesinin hesaplarına ise piyasaya olan 330 milyon lira borcu yüzünden haciz konmuş durumda.

Kozlu Belediyesi’ne ait iş yerlerini 2-3 yıllığına ihaleye çıkaran Başkan Ali Bektaş, görev süresinin bitmesine 3,5 yıl kalmasına rağmen 10 yıllık ihale yaptı. İhaleye AK Parti Milletvekili Uçar’dan başka kimse girmedi.

Belediye Encümen Üyesi Şennur Danış, söz konusu ihaleyle ilgili kira indirimi için her hangi bir karar almadıklarını, böyle bir karardan da haberi olmadığını söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri