Ana SayfaTürkiyeAK Partililer, DEVA Partisi için gıyabi cenaze namazı kılmak için toplandılar

AK Partililer, DEVA Partisi için gıyabi cenaze namazı kılmak için toplandılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de bir grup AK Partili, partilerinden ayrılıp Ali Babacan’ın kurduğu DEVA Partisi’ne geçenler için gıyabi cenaze namazı kılmak için bir araya geldiler.

Rize, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan AK Partililer, temsili cenaze namazı için boş bir tabut etrafında toplanan partililere Muhammet Ali Toprak isimli kişinin temsili olarak imamlık yaptı. Namaza katılanlara “Hakkınızı helal ediyor musunuz” diye sordu. Kalabalık “Helal etmiyoruz” şeklinde cevap verince, Toprak, şunları söyledi: “Eğer etmiyorsanız bende bu cenazeyi gıyabi de olsa kılamam. Biz bunu burada bırakıyoruz, sahibi gelecek bu cenazeyi buradan kaldıracak. Bu tabutun içerisinde bir sürü kişi var. Kişilerle işimiz yok ama bu tabut bir kişilik tabut değil. İçerisine binlerce insan sığabilir.”

Erdoğan’ın yanındayız

Toplananlar adına açıklama yapan Bahadır Mafratoğlu isimli bir vatandaş ise “Burada toplanmamızın sebebi; liderin yanında durup, sonradan liderini satıp başka bir yere giden arkadaşlar. Sosyal medyada yaptığı açıklamalarda benim şerefim, onurum, haysiyetim diyen kişiler başka bir yere geçiyorsa, biz o haysiyet ve şereften şüphe duyuyoruz. Biz Cumhurbaşkanımızın liderimizin yanındayız.” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri