Ana SayfaTürkiyeAK Parti'nin goygoy merkezinde deprem! SETA'da 20 kişi işten çıkarıldı

AK Parti’nin goygoy merkezinde deprem! SETA’da 20 kişi işten çıkarıldı

Geçen yıl gazetecilerin fişlenmesi olayıyla gündeme gelen SETA'da 20 araştırmacının işten çıkarıldığı öğrenildi. Hasan Basri Yalçın'ın da istifa ettiği kaydedildi.

Geçen yıl gazetecilerin fişlenmesi olayıyla gündeme gelen SETA’da 20 araştırmacının işten çıkarıldığı öğrenildi. Hasan Basri Yalçın’ın da istifa ettiği kaydedildi.

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın (SETA ) kadrosunda yer alan 20 kişi kovuldu.

SETA Medya ve Toplum Araştırmaları Koordinatörü olarak da görev yapan İsmail Çağlar da işten çıkarma kararı yüzünden görevden ayrıldı.

Hasan Basri Yalçın ve İsmail Çağlar da bıraktı

Çağlar’ın soyal medya paylaşımı şöyle:

“Yaklaşık 8 yıl süren SETA hikayesini bitirme kararı aldım. Bazı arkadaşlarımız işten çıkartıldı. İşten çıkarılmaları yanlış bulduğum için ayrıldım. Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Büyük Türkiye mücadelesine farklı kulvarlarda elimden geldiğince katkı vermeye devam edeceğim.”

Hasan Basri Yalçın da SETA’dan istifa ettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yalçın, “Yaklaşık beş yıldır görev yaptığım SETA’dan ayrıldım. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, elimden geldiğince ve dilim döndüğünce, Büyük Türkiye vizyonunu farklı mecralarda anlatmaya devam edeceğim” dedi.
Ayrıca Yusuf Özkır ve Veysel Kurt da SETA’dan ayrıldığını açıkladı.

Gazeteci fişleme olayı

Çağlar’ın, uluslararası basın kuruluşlarının Türkçe servislerinde çalışan gazetecileri fişlediği raporda imzası bulunuyordu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Çağlar, 31 Ağustos’ta, Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu’na atanmıştı.

Takvim Gazetesi yazarı Çağlar’ın SETA’daki yazar sayfasının kaldırıldığı görüldü. Çağlar, Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu’nda da 7 Nisan’da görevlendirilmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri