Ana SayfaTürkiyeAK Parti’nin düşüşü belediyelerde de sürüyor! İşte büyükşehirlerde oy oranları!

AK Parti’nin düşüşü belediyelerde de sürüyor! İşte büyükşehirlerde oy oranları!

Avrasya Araştırma, ses getiren bir çalışma hazırladı.

Avrasya Araştırma Şirketi, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiği 2020 Seçim Simülasyonu sonuçlarını açıkladı. Arama motorları, sosyal medya siteleri ve haber sitelerinin taranması sonucu elde edilen veriler ile son 1 yılda yapılan 22 güvenilir anketin verilerinin baz alındığı araştırmada, partilerin 30 büyükşehir, büyükşehirlerdeki ilçe belediyeleri ile Türkiye geneli oy oranları belirlendi.

Açıklanan verilere göre Cumhuriyet Halk Partili Belediye büyükşehir belediye başkanları oylarını arttırırken AK Partili başkanların gerilediği görüldü.

Araştırmada en fazla oy oranını arttıran başkan yüzde 36,1’den yüzde 53,3’e yükselen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHPli Osman Gürün olurken, en fazla oy kaybı yaşayan AK Partili başkan ise yüzde 60,8’den yüzde 45,3’e gerileyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül oldu.

ÜÇ BÜYÜK ŞEHİRDE SON DURUM

Açıklanan araştırma verilerine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oy oranını yüzde 48,8’den yüzde 58,6’ya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 50,9’dan yüzde 63,7’ye artırırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in oy oranı ise yüzde 56,2’ye olarak sonuçlara yansıdı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri