Ana SayfaTürkiyeHaftanın düşmanı köşesinde bu haftaki konuk fahiş fiyat etiketleri

Haftanın düşmanı köşesinde bu haftaki konuk fahiş fiyat etiketleri

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Eyüpsultan İlçe Kongresi’nde pahalılığa çözüm bulmak yerine marketlerle uğraşan AK Parti hükümetini eleştirdi.

Babacan’ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bugün İstanbul’daki ilk kongremizi Eyüpsultan’da gerçekleştiriyoruz. Kongremizin demokrasi mücadelemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Herkes adalet arıyor, ‘Barınamıyoruz’ diyen gençler, ‘Yaşamak istiyoruz’ diyen kadınlar, ‘Geçinmek istiyoruz’ diyen işsizler, işçiler, umutsuzluğa sevk edilen gençler… Herkes adalet arıyor.

Gençlerin umudu sizin oyuncağınız değil. Atamaları acil ihtiyaca göre dağıtın.

Sayın Erdoğan çok ilginç bir şey yapmış. Önceden ‘Haftanın Düşmanı’ panosunu teker teker dolduruyordu, bu defa toplu zincirleri, marketleri, kasapları, hepsini toplamış, panonun tamamını bu hafta etiketlerle doldurmuş. Haftanın düşmanı fahiş fiyat etiketleri.

Döviz kurunu kontrolünü sen kaybet ondan sonra suçluyu esnaf olarak göster. Bu ülkedeki fiyatların artışının sebebi belli döviz kuru. Merkez’in para politikasını bizin manavımız, kasabımız mı yönetiyor ya?

Sorundan bahsedeni hemen düşman ilan ediyorlar. Bazen terörist diyorlar. Bu iki ortak şimdi de ‘Kürt sorunu yoktur’ diyor. Kürt meselesinin olup olmadığını merak edenler bu soruyu bu ülkede yaşayanlara sorsunlar. Sayın Bahçeli Türkiye artık sizin bu öfke dolu dilinizden, bağırıp çağırmanızdan bıktı.

Ülkeyi yayık ayranına çevirdi. Bir gün düşman dediğine öteki gün dostum diyebiliyor alıştık artık.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri