Ana SayfaTürkiyeAK Parti'nin ideolojik aygıtına dönüşen TÜİK ikinci çeyrek verilerini açıklamayacak

AK Parti’nin ideolojik aygıtına dönüşen TÜİK ikinci çeyrek verilerini açıklamayacak

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu “Ne diyelim, böyle iktidara böyle TÜİK. Yahu Allah aşkına kahvede, evlerde, mahallelerde, çarşıda, pazarda tek gündem maddesi işsizlik” diyerek TÜİK’in açıkladığı işsizlik verilerini eleştirmişti. O TÜİK’in şimdi de ikinci çeyrek verilerini açıklamayacağı öğrenildi.

TÜİK, nisan-haziran döneminde anket çalışmalarının yapılmadığını ve bu nedenle de ikinci çeyreğe dair turizm istatistiklerinin yayımlanmayacağını duyurdu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), koronavirüs (Covid-19) salgınına bağlı olarak sınır kapılarının kapatılması nedeniyle nisan-haziran döneminde anket çalışmalarının yapılamadığını, bu nedenle ikinci çeyreğe ilişkin turizm istatistiklerinin yayımlanamayacağını duyurdu.

TÜİK’in ikinci çeyrek açıklaması

“Turizm İstatistikleri kapsamında başta turizm geliri ve turizm gideri olmak üzere ziyaretçilerin profillerinin ve gezi niteliklerinin belirlenmesi amacı ile sınır kapılarında çeyreklik dönemler itibariyle çıkış yapan ziyaretçiler ve vatandaş giriş anketleri uygulanmaktadır. Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında sınır kapılarının kapatılması nedeniyle ikinci çeyrekte (Nisan-Haziran dönemi) anket çalışmaları gerçekleştirilememiştir. Ulusal Veri Yayınlama Takvimine göre 29 Temmuz 2020 tarihinde saat 10:00’da yayımlanması planlanan “Turizm İstatistikleri, 2. Çeyrek: Nisan-Haziran, 2020″ haber bülteni, bültende yer alan verilerin elde edildiği anketler sınır kapılarının kapalı olması nedeni ile gerçekleştirilemediği için yayımlanamayacaktır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri