Ana SayfaTürkiyeAK Parti'nin Kızılcahamam kampına Davutoğlu'nun yeni partisi damga vurdu

AK Parti’nin Kızılcahamam kampına Davutoğlu’nun yeni partisi damga vurdu

Hem Ahmet Davutoğlu hem de Ali Babacan cephesinde yeni parti oluşumları hız kazanırken AK Parti‘nin Kızılcahamam’daki kampına iki ismin yeni parti çalışmalarının damga vurduğu iddia edildi. AK Parti’nin Kızılcahamam’da yapılan kampında bazı milletvekillerinin yeni partileri sıklıkla dillendirmesi karşısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Fitne egemen” dediği iddia edildi.

AK Parti’nin Kızılcahamam’da 2 gün süren kampına yeni parti tartışmaları damga vurdu. Kampın özellikle ikinci gününde yaşanan tartışmalarda parti yönetimine yönelik tepkiler dile getirilirken, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yürürlüğe girmesi sonrası teşkilatlar ve parti yönetimi arasında meydana gelen uçurumun yarattığı sorunlar dile getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı toplantıda milletvekillerinin aktardıkları, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan’ın yürüttüğü yeni parti çalışmalarının AK Parti içinde nasıl bir etki yarattığını gözler önüne serdi. AK Parti’ye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, yapılan aktarımlardan birinde özellikle Davutoğlu’nun kuracağı partiye geçişlerin arttığı ve Erdoğan’ın buna çok sinirlendiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, bir grup milletvekilinin yeni parti kurma hazırlığındaki eski AK Parti’lilere hak veren tutumlar sergilediği bildirilirken, Erdoğan’ın kampın kapanış konuşmasında, “Buradaki çalışmalarımızda şunu gördüm; fitne bayağı egemen. Fitnenin egemen olduğu yerden de ne hayır ne bereket çıkar” uyarısını bu sebeple yaptığı belirtildi.  

Yeniçağ gazetesinde yer alan habere göre, Kızılcahamam kampında yapılan toplantılarda milletvekilleri, seçim bölgesi olan illerdeki son durumu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarırken, pek çok teşkilatta yeni partilere geçişlerin süreceğinin altını çizdi. Erdoğan, özellikle Davutoğlu’nun kuracağı yeni partiye geçen isimleri ‘fitneci’ olarak nitelerken, parti içi tartışmaların son bulması için oldukça sert önlemler alınacağının sinyallerini verdi.

Erdoğan, özellikle AK Parti’nin teşkilat başkanı ve gençlik kolları başkanına verdiği talimatlarda yeni partilere geçişleri engellemelerini ve parti içi tartışmalara neden olanların il ve ilçe genel kurullarında seçilmesinin engellenmesini istedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz