Ana SayfaTürkiyeAK Parti'nin kurtuluş planı WhatsApp gruplarına kadar düştü

AK Parti’nin kurtuluş planı WhatsApp gruplarına kadar düştü

Ahmet Taşgetiren’in yazısıyla ortaya çıktı ki AK Parti’nin hala muhafazakar kalmayı başarabilmiş azınlıkları WhatsApp gruplarında elden ele dağıtılan bir mesajı tartışıyor. Muhafzakarların mesaj gruplarında dolaşan çağrı “Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım” ifadeleriyle dolaşımta. Bu mesele üzerine Karar’dan Ahmet Taşgetiren bir yazı kaleme aldı.

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, bugünkü “Evdeki bulgur” başlıklı yazısında, “Muhafazakar camiada içinde tanınmış hocaların değerlendirmesinin de yer aldığı bir WhatsApp mesajı dolaşıyor. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım” ifadelerini kullandı.

“İÇİNDE TANINMIŞ HOCALARIMIZIN DA BULUNDUĞU…”

“Malum bu bir halk deyimi” diyen Taşgetiren, şöyle devam etti:

“Evdeki bulgur’ artık yetinilmeyen, belki küçümseneni, ‘Dimyat’a pirince gitmek’ ise ‘daha iyisi’ni bulma arayışını ifade ediyor. Halkın kadim bilgeliği ise bu arayışa mesafeli durulması gerektiğini, işin içinde Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olma riski bulunduğunu hatırlatıyor.

Bu özdeyişin şimdilerde muhafazakar camiada dolaşıma girmesinin sebebi, tahmin edileceği gibi siyaseten kafası karışanları uyarmakla ilgili.

İçinde tanınmış hocalarımızın da bulunduğu, diyelim -aksakal- bir çevre, insanların iktidar konusunda daha sorgulayıcı hale geldiğini, yeni arayışlara girdiğini, bunun da iktidarı kaybetme riskini ortaya çıkardığını düşünüyor, seslerinin etkili olacağına inandıkları insanlara ‘işin içinde evdeki bulguru kaybetme riski var’ ikazında bulunuyor. Yani kazanımları kaybetme riski.”

“BU MESAJI BENİMLE DE PAYLAŞAN DOSTUM…”

Ahmet Taşgetiren, “Daha önce de yazdım, bu bir ‘Ya giderse’ ve hemen peşinden gelen ‘Ya gelirse’ kaygısıdır. ‘Ya giderse’den kasıt Ak Parti iktidarının gitmesi, ‘Ya gelirseéden kasıt ise CHP’li bir ittifakın gelmesidir” açıklamasının ardından şu değerlendirmeleri yaptı:

“Muhafazakar camianın bu kaygılarını yabana atma eğiliminde değilim. Ak Parti iktidarı ile en azından özgürlükler alanındaki kazanımlar hayati değerdedir, CHP’li bir iktidarın ise Kılıçdaroğlu ile gelişen bütün değişim görüntülerine rağmen en azından belirsizliklerinden doğan, en azından değişimin yeterince içselleştirilip içselleştirilmediği sorusundan doğan kaygıların dikkate alınması gerektiğini düşünürüm.

Ancak ben, bu “evdeki bulgur” meselesine yeniden bakılması gerektiğini de ifade etme gereği duyarım.

Bu mesajı benimle de paylaşan dostum, muhtemel ki iktidara yönelik eleştirel duruşumdan dolayı beni de uyarma gereğiyle hareket etmiştir.”

“EVDEKİ BULGURUN BÖCEKLİ HALİNDEN YEMEK YAPILSA…”

Taşgetiren yazısını şöyle sonlandırdı: ,

“Evdeki bulgura razı olalım?’ Yooo olmayalım, o bulgur kurtlandı çünkü, böceklendi, mayası değişti… En azından bunu söyleyelim. Ki bulgurun kurtlardan, böceklerden temizlenmesi mümkünse, mayasının düzelmesi mümkünse o yapılsın.

Sorayım hocalarımıza: Evdeki bulgurun böcekli halinden sizlere yemek yapılsa onu yer miydiniz?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri