Ana SayfaTürkiyeAK Parti hükümetinin ortağı değiliz! MHP'den yeni açıklama geldi

AK Parti hükümetinin ortağı değiliz! MHP’den yeni açıklama geldi

MHP’nin asli görevi muhalefettir sözleriyle dikkat çeken genel başknan Develt Bahçeli’nin ardından flaş bir açıklama daha geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “Biz hükümetin ortağı değiliz” diye konuştu.

Anadolu Ajansı’na açıklama yapan Mevlüt Karakaya, “Bir hükümet ortaklığı, bir koalisyon yok ama biz ittifakız. Hükümetin başarılı olması, bizim için Milliyetçi Hareket Partisi açısından baktığımızda son derece önemli” dedi.

Karakaya, “Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” programı kapsamında, İzmir’de gazetecilerle buluştu. Karakaya, Konak’taki Marriott Hotel’de düzenlenen toplantıda, hedeflerinin, 2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine hazırlanmak olduğunu söyledi.
Sorunların çözümüne katkı sunmayı amaçladıklarını ifade eden Karakaya, şunları kaydetti:
“Biz ittifakın bir mensubuyuz. Hükümetin çalışmalarıyla ilgili eksikleri varsa ya da onlardan istenen talepler varsa biz bunları iletmek durumundayız. Bu anlamda Hükümetin başarısı sonuç itibariyle ittifakı da etkileyecektir. Biz Hükümetin ortağı değiliz. Bir hükümet ortaklığı, bir koalisyon yok ama biz ittifakız. İttifakın amaç ve çerçevesi başından beri belli, kararlılık da burada çok açık belli. Hükümetin başarılı olması, bizim için Milliyetçi Hareket Partisi açısından baktığımızda son derece önemli.”

Partilerinin, “ittifak ortağı” olduğunu vurgulayan Karakaya, “‘Hükümet ortağı değiliz’ ifadesi sorumluluktan kaçıyoruz anlamında bir ifade değil. ‘Hükümet ortağı değiliz’, biz daha objektif bakarız. Söylenenlerde haklılık payı olanlar ya da bizim gördüğümüz yanlışlar varsa bu yanlışları da biz dile getiririz.” diye konuştu.

Türk Konseyinin isminin “Türk Devletleri Teşkilatı” olarak değiştirilmesini değerlendiren Karakaya, teşkilatın ve Aksakallılar Heyeti’nin yüksek istişare heyeti olduğunu, Türk dünyası ve Türk Devletleri Teşkilatı kapsamına girecek birçok konuda fikir alışverişinde bulunacak olmasının büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Teşkilatta birçok konunun istişare edileceğini, gündeme geleceğini belirten Karakaya, “Birbirlerinin dertlerine çare olmaya, ortak menfaat noktalarını tespit etmeye çalışacaklar. Bu anlamda oluşan organizasyon, kurul dahi bu mesajı çok net bir şekilde veriyor.” görüşünü paylaştı.

Toplantıda, MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, merkez karar yürütme kurulu üyeleri ve İzmir İl Başkanı Veysel Şahin de yer aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri