Ana SayfaTürkiyeAK Parti'nin Selçuk Özdağ'ı ihraç metninde skandal üstüne skandal

AK Parti’nin Selçuk Özdağ’ı ihraç metninde skandal üstüne skandal

Davutoğlu başta olmak üzere Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı’nın tutarsız temellendirmelerle AK Parti’den ihracı tartışma yaratırken ihraç metnindeki maddi hatalar, çelişkiler de AK Parti’nin kurumsal yapısı açısından büyük bir skandal niteliği taşıyor.

AK Parti’den en ihracı istenen eski Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, ihraç tebligatındaki ifadelere ve tarihlerdeki çelişkiler hakkında, “Demek ki sonradan suç uyduruyorsun, İstiklal Mahkemeleri gibi burası. İstiklal Mahkemelerinde önce idam veriyorlarmış, idam ettikten sonra savunmasını alma kararı çıkartılıyormuş. 7-8 kişiyi böyle astılar” yorumunda bulundu.

Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan Özdağ, kendisine yapılan tebligattaki ifadelere ve tarihlere işaret ederek, “Bu yazı bana 5 Eylül 2019’da gönderilmiş. Fakat bana 10’unda ulaştı. Benim birinci suçlandığım suçun tarihi 7 Eylül 2019. İkincisi de 8 Eylül 2019. Bu yazı yazıldıktan sonra nasıl bunu tahmin etmişler ki. Bu yazıyı 5’inde göndermişler bana ama ben suçları 7’sinde ve 8’inde işlemişim. Bunlar gönderdikten sonra. Tarihleri bile bunlar doğru yazamamışlar. Bu kadar gayri ciddi bir şey olabilir mi? Gayri ciddi bir şey bu” dedi.

Sonradan suç uydurulduğunu ifade eden Özdağ, “İstiklal Mahkemeleri gibi burası. İstiklal Mahkemelerinde önce idam veriyorlarmış, idam ettikten sonra savunmasını alma kararı çıkartılıyormuş. 7-8 kişiyi böyle astılar” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz