Ana SayfaTürkiyeAK Parti'ye anket şoku! İşte son güncel oranlar

AK Parti’ye anket şoku! İşte son güncel oranlar

Aile içi şiddete karşı düzenlenen İstanbul Sözleşmesi için yapılan bir ankette AK Parti seçmenlerinin de sözleşmeden çekilme kararını onaylamadığı ortaya çıktı.

MetroPOLL Araştırmanın anketine göre, halkın yüzde 63.6’sı hükümetin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini onaylamıyor. Anket, AK Parti seçmeninin de sözleşmenin iptaline karşı olduğunu ortaya koyuyor.

MetroPOLL Araştırmanın anketine göre, halkın yüzde 63.6’sı hükümetin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini onaylamıyor. Anket, AK Parti seçmeninin de sözleşmenin iptaline karşı olduğunu ortaya koyuyor. AK Partililerin 25.7’si çekilelim derken yüzde 49.7’si kalalım dedi.

MetroPOLL Araştırma, “İstanbul Sözleşmesi” olarak bilinen, “Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi” ile ilgili araştırma yaptı.

Araştırma sonucuna göre, halkın yüzde 63.6’sı hükümetin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini onaylamadığını söyledi. Yüzde 17.0 “evet sözleşmeden çekilmeyi onaylıyorum” derken yüzde 19.4’ü “fikrim yok” yanıtını verdi.

AK Parti seçmeni partisinden farklı düşünüyor

MetroPOLL yanıtların 24 Haziran 2018 Milletvekili seçimlerinde oy verilen partiye göre dağılımlarını da paylaştı.

Buna göre, çekilmeyi onaylıyorum diyen kesimin yüzde 25.7’sini AKP, 7.6’sını CHP, 27.3’ünü MHP, 18.2’sini HDP, 3.5’ini İYİ Parti seçmeni oluşturuyor.

Anket, AKP seçmeninin de sözleşmeden çekilmeyi onaylamadığını gösteriyor. Sözleşmeye ilişkin fikir beyan eden AKP seçmeninin yüzde 49.7’si onaylamıyorum dedi. Yüzde 24.6’sı ise fikrim yok dedi.

İşte İstanbul Sözleşmesi hakkında yapılan anketin sonuçları…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri