Ana SayfaTürkiyeAK Parti'ye muhalefet edeyim derken din düşmanlığına savrulmak! Sema Silkin Ün'den Cumhuriyet'e...

AK Parti’ye muhalefet edeyim derken din düşmanlığına savrulmak! Sema Silkin Ün’den Cumhuriyet’e 28 Şubat ayarı

Cumhuriyet gazetesi namaz kılan askerlerin fotoğrafını kullanarak algı operasyonuna girişti. İlk tepki Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün'den geldi.

Namaz düşmanlığı, din düşmanlığı… Yılların Cumhuriyet gazetesi bugün yaptığı haberde hem kullandığı dil hem seçtiği görselle kamuoyunda rahatsızlık yarattı.

Cumhuriyet gazetesi namaz kılan askerlerin fotoğrafını kullanarak algı operasyonuna girişti.

AK Parti’ye muhalefet edeim derken açık şekilde din düşmanlığına savrulan Cumhuriyet gazetesine ilk tepki Gelecek Partisi’nin iki genel başkan yardımcısından geldi.

Feramuz Üstün, Cumhuriyet gazetesinin haberini şu sözlerle eleştirdi:

“Gericilik görseli olarak Namaz kılan askerleri kullanmak gerçek gericiliktir. Milletin kucaklaşmasının önündeki en büyük engel, maalesef sizin gibi karşılıklı olarak bir birine At gözlüğü bakanlardır.

Sema Silkin Ün de namaz görüntüleri üzerinden geliştirilen retorikle Cumhuriyet gazetesinin 28 Şubat günlerini anımsattığını belirtti:

“Bu topraklarda yaşamıyor gibi, Toplumun hassasiyetlerini yok sayar gibi, İlericiliği kendi tekelinde görür gibi, Namaz görüntüleriyle 28 Şubat ruhunu yaşatır gibi, Ülke hiç normalleşmesin der gibi, Gazetecilik yapmaya devam mı?”

Cumhuriyet gazetesinin algı kokan haberi

Cumhuriyet gazetesi namaz kılan askerlerin fotoğrafını kullanarak algı operasyonuna girişti. Cumhuriyet gazetesinin haberinde namaz kılan askerlerle birlikte şu ifadeler yer aldı:

AKP ile birlikte hayata geçirilen gerici uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Sadece savaş dönemlerinde kullanılan ve ‘Kıbrıs Barış Harekatı’ndan beri ataması yapılmayan ‘Din İşleri Subaylığı’ için yeniden kadro açıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından verilen ilanda, gerici çevrelerin zaman zaman gündeme getirdiği kadro yer aldı.

İlanın açılma gerekçesini BirGün’e değerlendiren emekli askerler, yandaş kadroların TSK içine doldurulduğunu hatırlatarak, iktidarın yine bir din istismarı peşinde olduğunu belirtti. Emekli askerler kararın yanlış olduğunu vurguladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri