Ana SayfaTürkiyeAK Parti'ye oy vermemek için 11 neden

AK Parti’ye oy vermemek için 11 neden

AK Parti'ye oy vermemek için 11 neden say deseler sayabilir misiniz? İşte AK Parti'ye oy vermemek için 11 neden.

Ayrıntılı tahliller, derin öngörüler ve stratejik analizler diyor. AK Parti bitti. Hala ikna olmayanlar için yazalım. İşte AK Parti’ye oy vermemek için 11 farklı neden…

1. İsmet Özel bir yerde ‘şiir kendini yazdırır. şiiri yazmazsınız…’ der. Ak Parti yeni bir şiire başlamak istese de bu olmayacak. Şiir kendini artık Ak Parti’ye yazdırmak istemiyor.

2. Ak Parti sadece kibirle artık ayakta kalamaz. 

3. Erdoğan iyi çevresi kötü diye bir şey yoktur. Ak Parti başarısız bir partidir ve bu başarısızlığın sorumlusu Erdoğan’ın bizzat kendisidir.

4. Siyaset bir tür doğruluk deneyimidir. Ak Parti kendi doğrularını bile her gün yeniden yanlışlayarak reaksiyoner bir parti oldu.

5. Artık Erdoğan’ın hiçbir özgün yanı kalmadı. Yerli ve milli diyerek yeni bir durum, yeni bir tavır belirlediğini sanıyor olabilirler. Gerçekte AK Parti’nin yaptığı Erbakan’ın milli görüş mirasının bir çeşitlemesinden başka nedir ki?

6. Daha iyi bir Ak Parti artık hiçbir zaman olmayacak. Bitti. Ak Parti bu kadar. Kendi enerjisini kendisi emerek bitirdi. Ak Parti kendi içine sönümlenmiş eski parlak bir yıldız gibi artık. 2 yıl ya da 3 yıl sonra daha iyi bir Ak Parti ile karşılaşmayacağız. Ak Parti için hatalarından ders almak hiçbir zaman masadaki seçeneklerden biri olmayacak.

7. İlerici, liberal, burjuva, entelektüel çevreler için AK Parti’nin kurabileceği tek bir cümle bile kalmadı.

8. Bütün insanlar farklı yaratılmış olsa da kanunlar önünde eşit sayıldığı bir düzen Ak Parti ile artık mümkün değil.

9. İmzası yalan ve iftira olan Pelikan Ak Parti’yi toplumun dışına itti. Ak Parti doğru şeyleri bile yanlış nedenlerle yapıyor artık.

10. Ak Parti’nin bu ülke için bir zamanlar ifade ettiği anlamı unutamayız. Ancak ülkenin çıkarlarıyla Ak Parti’nin çıkarları kavga etmeye başladı. Bu kavgada kaybeden hep millet oluyor.

11. AK Parti ekonomik olarak bu milletin sırtında bir yüktür artık.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri