Ana SayfaTürkiyeAK Parti’yi bir araya getiren cenaze ve bilinmeyen bir hikaye

AK Parti’yi bir araya getiren cenaze ve bilinmeyen bir hikaye

Osman Kaan ile dostluğu uzun yıllara dayanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başından geçen korkutucu trafik kazası bugün bir cenaze töreni vesilesiyle yeniden gündemde.

Osman Kaan ile dostluğu uzun yıllara dayanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başından geçen korkutucu trafik kazası bugün bir cenaze töreni vesilesiyle yeniden gündemde.

Kaanlar Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kaan’ın eşi Nebahat Kaan hayatını kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi gördüğü belirtilen Nebahat Kaan’ın cenazesi 13 Ağustos Cuma günü ikindi namazının ardından Fatih Camii’nden kaldırıldı.

Vefat eden Nebahat Kaan’ın oğlu ise AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kaan…
AK Parti’nin buluştuğu cenazenin bilinmeyen hikayesine Odatv ulaştı.

Osman Kaan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gençlik yıllarından arkadaşı…
Kaan ile Erdoğan ölümden döndükleri ciddi bir kaza atlatmıştı.

“Bir Liderin Doğuşu” adlı kitapta eski AK Parti Milletvekili Harun Karaca, Erdoğan’ın kaburgalarının kırıldığı o kaza günü, aracın arka koltuğunda oturan isimlerden biriydi.
Neler olduğunu dinleyelim:

“Beş kişiyiz arabada. Reis’ten başka, ben varım, benim kayınbirader var, Osman Kaan ve Osman Aşkın Bak var.”

Osman Aşkın Bak, 2017-2018 döneminde Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapmıştı.
Söz yine Harun Karaca’da:

“Altımızdaki araba Osman Kaan’ın arabası, Audi; kendisi kullanıyor. Osman Kaan bir ara önümüzdeki kamyonu sollayıp geçmek için gaza yüklendi. Fakat, tam bu sırada karşıdan gelen ‘Urfa Cesur’ firmasının otobüsünü fark edince vazgeçti ve bir süre daha kamyonun arkasında kalmak için frene basıp yavaşlamak istedi. Bu sefer de yoldaki gizli buzlanmadan dolayı araba bana mısın demedi, önümüzdeki kamyonun altına girmek üzereyiz. Tayyip Bey önde; Osman Aşın Bak, kayınbirader ve ben arkada oturuyoruz. Tayyip Bey can havliyle Kelime-i Şahadet getirerek ‘Osman Ağabey kayıyoruz’ diye bağırdı. Osman Ağabey kamyonun altına girmemek için direksiyonu sola kırdı. Araba korkuluklara çarptıktan sonra esneyip, ters dönerek karşıdan gelen otobüse bindirdi. Bütün her şey birkaç saniyede olup bitmişti.

Bizim araba, ön camına kadar otobüsün altına girmişti. Tayyip Bey ve Osman Ağabey’in yüzü gözü kan içindeydi; baygındılar. Benim kolum kırılmış, göğsüm ezilmişti; nefes almakta zorlanıyordum. Kayınbirader camdan uçmuş, ama burnu bile kanamamıştı. Keza, Osman Aşkın Bak da sağlam kalmıştı.

Otobüs şoförü, sağolsun bizi iki ayrı arabaya bindirip Gerede’ye gönderdi. Oradaki hastane yetersizmiş, bir ambulansla Bolu’ya havale edildik. Hastaneye vardığımızda, bir hasta bakıcı, ‘Emekli Sandığı mı SSK mı’ diye sordu. ‘SSK’lıyız’ deyince ‘biz bakamayız’ dedi, ‘SSK hastanesine gideceksiniz.’ Ambulans bizi SSK hastanesine getirip bıraktı. Dört gün o hastanede kalıp tedavi gördükten sonra taburcu olduk.

Tayyip Bey, kazadan ağır yaralı olarak çıktığı için iyileşmesi uzun sürdü. Kaburgaları kırılmıştı.”

Erdoğan, partisinin grup toplantısında bu kazadan kısaca bahsetmişti. Eski Gençlik ve Spor Bakanı ve hemşerisi Osman Aşkın Bak’a “garibim Osman” diyen Erdoğan ise o günü şöyle anlatmıştı:

“Bu garibim Osman’ın eline serum verildi. O serumu tutuyor. Biz de minibüsün içinde yatıyoruz. Bu da yetmedi. Geldik hastaneye, hastaneye soruyor ‘Sigortalı mısın emekli misin?’ Ya yatıyoruz komadayız daha bu soru mu sorulur. İşte Bay Kemal’in genel müdürlüğü buydu. Biz damdan düştük Bay Kemal. Ama şimdi sağlıkta kimse, kapıdan çevrilemez.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri