Ana SayfaTürkiyeAkit TV sunucusundan Berat Albayrak'a: Bir ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı döviz...

Akit TV sunucusundan Berat Albayrak’a: Bir ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı döviz kuru benim için önemli değil diye açıklama yapabilir mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın dün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı'nın sunumu sırasında sarf ettiği "Kur benim için önemli değil, oraya hiç bakmıyorum" sözleri iktidara yakınlığıyla bilinen Akit TV'yi bile çileden çıkardı

Akit TV’de yayınlanan Gün Başlıyor programının sunucusu Serkan Aksarı, Berat Albayrak’ın döviz kuru ile ilgili yaptığı, “Benim için önemli değil. Ben oraya hiç bakmıyorum” açıklamasına sert tepki gösterdi.

İğneden ipliğe her şeyi dolarla alıyorsunuz

Aksarı, Bakan Albayrak’ın sözlerine sert tepki göstererek şunları söyledi: “Bunun üzerine konuşmak lazım. Koskoca Bakan Albayrak’tan bahsediyorum. ‘Döviz kuru benim için önemli değil’ ne demek yahu. Siz ticareti nasıl yapacaksınız. İğneden ipliğe her şeyi dolarla alıyorsunuz. Sayın Bakan bu açıklamayı yaparken, giydiği ceket, kullandığı kalem bile dolarla geliyor bu ülkeye. Kur fazla olunca bu üreticiler ne yapacak, nasıl nefes alacak. Sayın Bakanın bu açıklaması kabul edilebilir bir durum değil. Yer yer biz Temel Karamollaoğlu’nu eleştiriyoruz… Ama bu konuda haklı kardeşim adam. Bir ülkenin Maliye ve Hazine Bakanı döviz kuru benim için önemli değil diye açıklama yapabilir mi bilmiyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri