Ana SayfaTürkiyeYeni iddia: Şamil Tayyar Ahmet Davutoğlu'nun takımında

Yeni iddia: Şamil Tayyar Ahmet Davutoğlu’nun takımında

Ahmet Davutoğlu’na bir haftada parti kurdurup tabelayı asan yazarlar bile oldu! Bugün yayınlanan yazı bu kategoride mi yoka daha bir ciddiye alınmayı hak diyor mu? Siyasetteki ilişkiler ağını iyi takip eden gazetecilerden biri olan Serkut Bozkurt* enteresan bir yazı kaleme aldı. Tele1’de “Yeni Parti ne yapacak? İşte Davutoğlu’nun yanında yer alacak isimler” başlığıyla yayınlanan yazıda çok net ifadelerle Ahmet Davutoğlu’nun birlikte hareket edeceği/ettiği isimlere yer verdi. Serkut Bozkurt’un iddiasına göre Mehmet Görmez, (eski Diyanet İşleri Başkanı) Beşir Atalay (eski İçişleri Bakanı), Hüseyin Çelik (Turizm Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yaptı) Şamil Tayyar (gazeteci ve eski AK Parti Gaziantep milletvekili) Ahmet Başçı, Selçuk Özdağ (AK Parti’nin eski genel başkan yardımcısı) eğer bir yeni parti kurulacaksa Davutoğlu ile birlikte hareket edecek olan isimler.

Şüphesiz medyanın da yakından tanıdığı, “FETÖ Borsası” deyimiyle bir anda Pelikancıların şimşeklerini üzerine çeken Şamil Tayyar. Bu isimler arasında en dikkat çekici olanlar. Aslında her bir isim ayrı ayrı değerlendirilebilecek kadar etkili kişiler.

Şu anda medyada “Ahmet Davutoğlu parti kuruyor haberleri” enflasyonu yaşandığını da belirtmek gerekir. Dolayısıyla Ahmet Davutoğlu parti kuruyor mu bu soru hala tam net değil. Çünkü Davutoğlu’nun manifestosu hem yeni partinin ilk adımı hem de AK Parti’ye bir ‘kuruluş felsefesine geri dönmeliyiz’ mesajı olarak 2 farklı şekilde okunabilir. 

Dolayısıyla Serkut Bozkurt’un yazısı ancak Davutoğlu bir parti kurma hazırlığı yapıyor idiyse bir değer kazanacaktır. Aksi halde havanda su dövmekten öte bir anlam taşıyamaz.

Her halükarda AK Parti’den Pelikancılar nedeniyle şu veya bu şekilde kopan, arasına mesafe giren Şamil Tayyar’ın ismi ilginç.

Erdoğan sonrası lider arayışına son verip bizzat o lideri tayin etmek isteyen Pelikancılar ile başı hiç de hoş olmadı Şamil Tayyar’ın! Dolayısıyla Davutoğlu iddiası için nasıl bir açıklama yapacağı soru işareti! Daha doğrusu Şamil Tayyar gerçekten Ahmet Davutoğlu’nun A takımında mı? Yoksa ortada takım makım yok mu? Yegane olan ‘AK Parti kuruluş felsefesine dönecek mi dönmeyecek mi’ meselesi mi?

Ya da aslında son 2 ayda Davutoğlu ile ilgili yapılan bütün o yeni parti analizleri, yazarlar için bir fanteziden mi ibaret?

*Serkut Bozkurt Demirören Grubu’nun eski Dijital Yayın Koordinatörü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz