Ana SayfaTürkiyeAkşener arabuluculuk yaptı. Barikatlar kalktı. Avukatlar Anıtkabir'e gidiyor!

Akşener arabuluculuk yaptı. Barikatlar kalktı. Avukatlar Anıtkabir’e gidiyor!

Baro başkanlarının Ankara’ya girişinde önlerine konulan barikat kaldırıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in arabuluculuk yapması üzerine kente yürüyerek girilmesine izin verilen başkanlar araçlarla Anıtkabir’e gidecek.

Sözcü’nün haberine göre Ankara girişinde bekletilen baro başkanlarını ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, başkanlara itidal çağrısı yapıp, “Kişisel girişimlerimle gereken çabaları göstereceğim” dedi.

Genel Başkan, parti genel merkezine gelir gelmez yoğun bir telefon trafiği başlattı. İYİ Parti yetkilisi, “Barikat kalkacak, başkanlar Anıtkabir ziyaretini yapabilecek” dedi.

Barikatın kaldırılması sonrası Ankara’ya yürüyerek girilmesine izin verilen başkanlar 200 metre yürüdükten sonra araçlarla Anıtkabir’e gidecek.

Önder Sav da devrede

Krizin aşılmasında eski Ankara Baro Başkanı Önder Sav da devreye girdi. Bakanlarla da temas sürdüren Sav, yürüyüşe engel olunmasının getireceği sakıncaları dile getirdi. Sav’ın konuşması da sorunun aşılmasında etkili oldu.

Bu arada Türkiye Barolar Birliği Bakanı Metin Feyzioğlu’nun da sorunun aşabilmesi için dün geceden sabah 4’e kadar temaslarda bulunduğu öğrenildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri