Ana SayfaTürkiyeAkşener: Bu ucube sistemi değiştireceğiz

Akşener: Bu ucube sistemi değiştireceğiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Türkiye’den kopmuş, milletten kopmuş tek insanın iki dudağı arasına sıkıştırılmış bir hükümet sistemiyle de yönetiliyoruz. Öncelikle bu ucube sistemi değiştireceğiz” dedi.

Gezdiği illerde herkesin sorununun aynı olduğunu, ekonomik sıkıntıların arttığını belirten Akşener, konuşmasına şöyle devam etti:

* 1600 liralık emekli maaşı var, 1300 liralık emekli maaşı var, 960 liralık emekli maaşı var, 2100 liralık emekli maaşı var böyle bir ülke olabilir mi?

* Ama saraydaki harcamaya baktığınız zaman, 217 bin asgari ücrete denk. 28 bin ailenin, 100 bin liradan ufak tefek ev sahibi olmasına denk.

* Türkiye’den kopmuş, milletten kopmuş tek insanın iki dudağı arasına sıkıştırılmış bir hükümet sistemiyle de yönetiliyoruz.

* Öncelikle bu ucube sistemi değiştireceğiz.

* İyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sisteme döneceğiz.

* Görüyorum ki, milletten kopan iktidarlar yavaş yavaş adda ya gidiyorlar.

Akşener, konuşmasında Cumhurbaşkanı’nı kastederek şu ifadeleri kullandı:

* Grup konuşmalarına bakın, esnafın derdine yönelik, işsiz gence yönelik, üniversitede okuyan gencin durumuna yönelik, tencere kaynatamayan annelerin durumuna yönelik, işsiz kalıp babasından harçlık istemek zorunda kalan gençlere yönelik bir kelime duydunuz mu ağanın ağzından?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri