Ana SayfaTürkiyeAkşener: Çakıcı’nın tehdidinin adresi "reform yapacağım" diyen Erdoğan ve Adalet Bakanı’dır

Akşener: Çakıcı’nın tehdidinin adresi “reform yapacağım” diyen Erdoğan ve Adalet Bakanı’dır

Akşener, Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdidine yönelik konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i Genel Merkez’de ziyaret etti. İki lider toplantının ardından basın açıklaması yaparken, liderlerin gündeminde organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdidi de vardı.

Akşener, Çakıcı‘nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu tehdit etmesiyle ilgili yaptığı ilk açıklamada, “Sayın Abdülhamit Gül’e dendi ki, küçük ortak tarafından ‘Haddini bil reform yapamazsın” Yani Kılıçdaroğlu’na tehdit geldi ama adresi Adalet Bakanı ve ona sahip çıkan Sayın Erdoğan’adır. Bugüne kadar siyasi tarihimizde böyle bir tehdide sahip çıkan, bunun yanında duran siyasi cenahtan ilk ve tek tavır ve tutum olmuştur” dedi.

Karamollaoğlu: Adaleti yok sayanlar cezalandırılmadığı müddetçe adalet tesis edilemez

Çakıcı’nın CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tehdidiyle ilgili konuşan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu da, “Ben de Sayın Akşener’in sözlerine katılıyorum. Burada her şeye rağmen Sayın Cumhurbaşkanı’nın soruşturma başlatacağını söylemesi önemli bir adım. Arka planını anlattılar hemen hemen bu herkes tarafından kabul ediliyor. Adaletten bahsedilirken adalet kanunlarla ortaya çıkmaz, adalet bir yaklaşım, bir zihniyet işidir. Adaleti ben tesis edeceğim dediğiniz zaman yapılması gereken adaleti ihlal edenler olursa onlarla ne yapılacak orada karar vermeye gelir iş. Adaleti ben kanunlarla kuracağım yok, siz bu niyette iseniz yapmanız gereken adaleti ihlal eden olursa ne yapacaksınız. Siz anayasa mahkemesinin aldığı bir kararı ben tanımam diyen, bunu diyerek anayasayı çiğneyen bir hakimi terfi ettirirseniz, sizin söylediklerinizin hiçbir manası kalmaz. Adaleti yok sayanlar cezalandırılmadığı müddetçe adalet tesis edilemez. Adalet reformu dediğiniz zaman kanunları çıkarmak kolay, adil olacağız demek kolay ama birisi adaleti çiğnediği zaman sizden de olsa onun hakkında işlem yapabiliyorsanız işte o zaman Türkiye’de adalet vardır deriz” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri