Ana SayfaTürkiyeAkşener, Doğu Türkistanlı kadını kürsüye çıkardı; TBMM TV yayını kesti!

Akşener, Doğu Türkistanlı kadını kürsüye çıkardı; TBMM TV yayını kesti!

İYİ Parti lideri Akşener, partisinin grup toplantısında Doğu Türkistanlı Nursiman Abduraşid'i kürsüye çıkardı, TBMM TV yayını kesti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Doğu Türkistanlı Nursiman Abduraşid’i konuşma yapmak üzere kürüye davet etti. TBMM televizyonu yayından çıktı.

Nursiman Abduraşid isimli kadın, konuşmasında “Doğu Türkistan’a kulak verin” çağrısı yaptı.

Meral Akşener konuşmasında şunları söyledi:

“Üç kuruş uğruna kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklar uğruna kardeşini yüz üstü bırakan vicdansız bir iktidarla karşı karşıyayız” diyen Akşener, iktidarın Doğu Türkistan konusunda sessiz kaldığını savunarak “Görüyoruz ki Çin Merkez Komitesi Türkiye Komiseri, nam-ı diğer ‘kısmen iktidar’ Sayın Cinping Perinçek; Müslümanım diye gezen Erdoğan’ı da, Türk milliyetçisiyim diye diye gezen Sayın Bahçeli’yi de, nasıl olduysa esir almış”

Akşener, daha sonra Doğu Türkistanlı Nursiman Abduraşid adlı kadını kürsüye davet etti. TBMM televizyonu bu esnada yayını kesti.

Abduraşid’in konuşması ise Meral Akşener’in sosyal medya hesapları üzerinden yayınlandı. Nursiman Abduraşid konuşmasında, “Kardeşlerimiz toplama kampında. Benim Türkiye’de bulunmam ailemin başına gelen zulmün nedeni. 4 senedir annemin bile sesini duyamadım. Beni canından çok seven babam ve kardeşlerimin nerede olduğunu bilmiyorum. Uygur gençleri köle olarak çalıştırılıyor, çocuklar anne ve babalarından koparılarak toplama kamplarda Çinli olarak yetiştiriliyorlar. Gerçekten sizin bu suskunluğunuz Doğu Türkistan’daki kardeşlerimin silinmesine sebep olursa, ben nasıl inanırım ki insan haklarının olduğuna. Nasıl inanırım ki Müslüman ve Türklerin kardeş olduğuna. Bu zulme hep birlikte bir dur dememizi istiyorum” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri