Ana SayfaTürkiyeAkşener: İstanbul Sözleşmesi’nin yanındayız

Akşener: İstanbul Sözleşmesi’nin yanındayız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kadın gazetecilerle zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirdiği toplantıda İstanbul Sözleşmesiyle ilgili konuştu. İstanbul Sözleşmesinin yanında olduklarını söyleyen Akşener, “Genel Başkanlık şapkamla konuşmuyorum, İstanbul Sözleşmesi’nin yanında olduğumuzu net bir şekilde söyledik, olmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı. Kadınların yanında olacağını söyleyen Akşener şöyle konuştu:

* Başkanlık şapkamla konuşmuyorum biz kadınların bu İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili kalmasına yönelik, ortadan kaldırılmamasıyla ilgili yapacağımız yaptığımız çalışmalar ve kamuoyuna mal etme konusunda son derece akılcı bir tavır belirlememiz gerekiyor.

* İstanbul Sözleşmesi’nin yanında olduğumuzu İYİ Parti olarak çok net ortaya koyduk biz ve bir grup konuşmamı tamamen kadınlara, şiddet gören kadınlara ayrımcılığa uğrayan kadınlara ve dolayısıyla bunu ortadan kaldıracağımız İstanbul Sözlemesi’ne ve uygulanmasına ayırdık.

* Hiç kadınlara hakaret eden en çirkin sözleri yazan çizen söyleyen insanlara bugüne kadar bir rol icabı bile bir takibat yapılmadığını senelerdir görüyoruz bu zihniyetin yeni baştan ortaya çıktığını görmek mümkün.

* Aslında bu bir zihniyet meselesi bu zihniyetle mücadele edilmesi gerekiyor ama bu zihniyetle mücadele etmek maliyetleri olan bir alan

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri