Ana SayfaTürkiyeAkşener: Öyle bir gürültü çıkaracağım ki rezaleti duymayan kalmayacak

Akşener: Öyle bir gürültü çıkaracağım ki rezaleti duymayan kalmayacak

Esnaf ziyaretlerini Bitlis'te sürdüren Meral Akşener "Öyle bir gürültü çıkaracağım ki bu rezaleti duymayan kalmayacak” açıklamasıyla gündeme oturdu.

Esnaf ziyaretlerini Bitlis’te sürdüren Meral Akşener “Öyle bir gürültü çıkaracağım ki bu rezaleti duymayan kalmayacak” açıklamasıyla gündeme oturdu.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Bitlis’te yeni keşfedilen kupon araziler yüzünden esnafımız dükkanlarından çıkarılıyor. Hakimlerin yerine karar alıp, rantçılığa yol verenler beni iyi dinlesin. Öyle bir gürültü çıkaracağım ki bu rezaleti duymayan kalmayacak” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretleri için Bitlis’e geldi. Merkez ilçesindeki esnaf ziyaretlerinin ardından Akşener, toplanan kalabalığa bir konuşma yaptı.

20 Ocak 2020’den beri ilçe ilçe esnaf dolaştığını belirten Akşener, “Ölçümüz siyasete başladığım günden itibaren şu olmuştur, esnaf bu ülkenin bel kemiğidir. Bizim ülkemiz için de dünya için de esnaf, o ülkenin bel kemiğidir” dedi.

Akşener, “Çok uzun yıllardır sizler (esnaf) konuşulmuyordunuz. Ayrışmalar üzerinden oy veriliyor, bizim müştereklerimiz kaybolup gidiyor. Bu kardeşiniz başarılı oldu, esnaf konuşulmaya başlandı. Ağalar esnaflara gelmeye başladı. Siyasetçinin karşınızda ‘hazır ol’da durmasını istiyorsanız siyasetçiyi rekabet ettireceksiniz. Bu anlaşıldı. Pandemi döneminde ne söylediysek yüzde 30’u, yüzde 50’si oldu. Demek ki sizi (esnafı) dinlemenin çok önemli bir sonucu olmuş” diye konuştu.

Bitlis’teki ziyaretlerinde kendisine aktarılan şikayetleri de paylaşan Akşener, “Bitlis’te kupon araziler keşfedilmiş, sizin dükkanlar kupon arazi. Bitlis’te şoka girmiş durumdayım. İlk defa bugün duydum. İnşaatlar yapılıyor, belediye çürük raporu veriyor, insanlar içeri girmeden inşaatlar yıkılıyor. Hani 3 harfliler diyorlar ya, 3 harfliler devreye giriyor, birileri cep dolduruyor. Böyle bir adilik olmaz” şeklinde konuştu.

Evlerde rahat oturamayacaklar

Akşener, bu konuda şunları söyledi:

Dükkan sahiplerinin inancı şu; Sayın Cumhurbaşkanının ve ilgili bakanların bu işten haberi olmadığına dair. Ahanda şimdi ben buradayım. Türkiye’de 7’den 77’ye herkes duyacak. Sayın Erdoğan da, bakanları da duyacak. Sayın Cumhurbaşkanının Bitlis’te canı yanan bu insanların sesini kulaklarının içinde duyacağının sözünü veriyorum.

Hep birlikte ben başta olmak üzere hep birlikte, Sayın Cumhurbaşkanının burada kurulmuş olan bu harami düzene ne yapıp yapmayacağını hep birlikte göreceğiz. Benim size sözüm şudur, bunun çok sıkı takipçisi olacağım, öyle gürültü çıkaracağım ki duymayan kalmayacak.

Belediye burada valinin oturacağı vilayet binasına da çürük demiş. Sonra almışlar, sağlamlaşmış. Oturan varmış içinde. Bu nasıl bir şey yahu? Ben bunu nasıl takip edeceğim görün. O evlerde rahat oturamayacaklarına söz veriyorum.

“Zorla imtalattılar”

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Bitlis’teki ziyaretleri kapsamında ‘Dere Üstü Islah Projesi’ nedeniyle iş yerleri yıkılacak esnafla görüştü. Yaklaşık 700 dükkanı etkileyen projeye karşı esnaf sert tepki gösterdi.

Projeden etkilenen bir esnaf, “Zorla imzalattırdılar, zorla boşalttırdılar. Talimat verdiler, polisleri gönderdiler” derken bir başka esnaf ise, “Devletten aldığımız binaya temeli yok diye boşalttırdılar” ifadelerini kullandı.

Bitlis’i çeteler yönetiyor iddiası

Bir dükkan sahibi ise, “Benim binam, iş yerim dere üstü olmadığı halde bana bile saldırıyorlar. Bayrama 4 gün kala polislerle benim dükkanıma saldırdılar. Bunu veren talimat belli. Bitlis’i 2-3 tane çete yönetiyor. Onlar bütün esnafın ciğerini yaktılar. Bizi tehdit ediyorlar. Bizim dükkanlarımızı gasp ediyorlar, boşaltın diyorlar. Onlar için burası kupon arazi” diye konuştu.

Akşener, ”Yıkacağız Allah’ın izniyle o çeteleri” yanıtını verdi.

Hakimlere talimat mı gitti?

Bir dükkan sahibi, “Benim dükkanıma ilk önce 195 bin lira bir fiyat verdiler. Aradım, biz kabul etmedik esnaflar olarak. Aradan 3-4 ay geçti. Bedeli 780 bine çıkartmışlar. ‘Bu bedeli ya kabul edersiniz, ya mahkemeye gittiğiniz zaman size birinci bedel üzerinden paranızı alırsınız’ dediler. Aba altından bize sopa gösteriyorlar” şeklinde konuştu.

Akşener, “Hakim hakkında da bilgi sahibi bu arkadaşlar demek ki. Demek ki hakimlerin nasıl karar verebileceğine bunlar bilgi sahibi ve biliyorlar. Hakimlere bu arkadaşlar talimat mı verebiliyor acaba?” yanıtını verdi.

Meral Akşener: Öyle bir gürültü çıkaracağım ki

Görüntüleri sosyal medya hesabından da paylaşan Akşener, “Bitlis’te yeni keşfedilen kupon araziler yüzünden esnafımız dükkanlarından çıkarılıyor. Hakimlerin yerine karar alıp, rantçılığa yol verenler beni iyi dinlesin. Öyle bir gürültü çıkaracağım ki bu rezaleti duymayan kalmayacak!” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener, Bitlis’te Merkez ilçesini ziyaretinin ardından Güroymak ve Tatvan ilçelerine geçti.

Güroymak’ta sokaktaki masaya oturan Akşener’in etrafına gelen vatandaşlar memleket meselelerini konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri