Ana SayfaTürkiyeAkşener’den Albayrak yorumu: Erdoğan’ın yerinde olsam bundan ders çıkartırdım

Akşener’den Albayrak yorumu: Erdoğan’ın yerinde olsam bundan ders çıkartırdım

Meral Akşener, Berat Albayrak’ın istifasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fox TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Berat Albayrak’ın istifası ile ilgili konuştu.

Ses getiren açıklamalarda bulunan Akşener, şu ifadeleri kullandı:

İşaret etmeye çalıştığım şey şu: Burada sayın Albayrak özne değildi, bir zihniyetti. Sayın Albayrak’ın maliye tecrübesinin olmaması ve tek vasfının sayın Erdoğan’ın damadının olması ekonomiye verdiği zarar ortada. Sayın Albayrak’ın istifasından sonra 27 saatte dolar 1 lira düştü. Böylece ithalatçı kar etti. Şöyle düşünün bu zihniyet toptan gitse ekonomi ne olurdu.

Daha önce damada paket açıklayacağına damadı paketle demiştim. 2 sene sonra gönderdi.  Sayın Erdoğan olsam burdan çok büyük bir ders çıkarırdım. Zihniyetimi değiştirmek için ders çıkarırdım Adaletin hiç eksiksik uygulanması lazım, kurumlarımızın yeniden saygınlığını kazanması lazım, liyakatin, şeffaflığın öne çıkması lazım ki yatırımcı gelsin.

Yerli ya da yabancı yatırımcının bu ülkede yatırım yapması için güven gerekir. Oyunun kuralının bir anda değişmemesi gerekir. Sen dolarla mı maaş alıyorsun diyen Hazine ve Maliye Bakanı gitti, dolardan bir lira gitti. Bu partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin hemen gitmesi gerekiyor. İktidar partisi başta olmak üzere masaya oturup bu sistemi değiştirmemiz gerekiyor.

Şahıslardan ziyade bu zihniyet meselesi, zihniyetin değişmesi lazım. OECD’nin bizim gibi ülkeler için yaptığı bir tanımlama var. Sorunları doğru tespit edemezler, etseler bile doğru çözüm üretemezler, çözüm üretemedikleri için kaynaklarını doğru kullanamazlar dolayısıyla yerinde sayarlar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri