Ana SayfaTürkiyeAkşener'den Gelecek Partili Serap Yazıcı'ya 'Parlamenter Sistem' övgüsü

Akşener’den Gelecek Partili Serap Yazıcı’ya ‘Parlamenter Sistem’ övgüsü

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Gelecek Partili Serap Yazıcı'dan parlamenter sisteme dönüş konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle övgü dolu sözlerle bahsetti

Gelecek Partisi’nin geçtiğimiz aylarda kamuoyuna da tanıttığı ve siyasi partilerden randevu alarak sunduğu ‘Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ çalışması kamuoyunda olduğu gibi siyasi çevrelerde de yankı bulmaya devam ediyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anayasa Hukuku Profesörü ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serap Yazıcı’nın oluşturulmasında büyük emek sahibi olduğu modeli dile getirdi.

Katıldığı Habertürk yayınında parlamenter sisteme dönüşle ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti lideri, Gelecek Partisi’nin sunduğu modelden de bahsederken Prof. Dr. Serap Yazıcı için de övgü dolu sözler sarf etti.

Akşener, “Serap Yazıcı, biliyorsunuz çok değerli bir hocamız. O tamamen anayasa üzerinden bir tasarım yaptı. Önemli bir hocamız. Parlamenter sisteme geçişle ilgili bir ilkeler bütünlüğü sağlayacağız” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri