Ana SayfaTürkiyeAkşener’den, Ümit Özdağ’ın FETÖ iddialarına çarpıcı cevap

Akşener’den, Ümit Özdağ’ın FETÖ iddialarına çarpıcı cevap

Tartışmaların odağındaki İYİ Parti’de Genel Başkan Meral Akşener kritik açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik suçlamaları, gündeme bomba gibi düşmüştü.

Partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akşener, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Buğra Kavuncu bugün Ümit Özdağ’ın iddialarını ve sizin deyiminizle imalarını ispatlayabilmesi için bir imkan sunuyor ve Özdağ’a dava açıyor. Dolayısı ile o süreci hepimiz göreceğiz. Fakat arkadaşlarımızın ne konuştuğu değil de Sayın Bülent Turan’ın ne konuştuğu önemlidir. Biz bir demokrasi mücadelesi vererek geldik, partimizin içinde de o demokrasi mücadelesini içselleştirmeye çalışıyor. Hepimiz ben de dahil otoriter sistemden geliyoruz. Hür iradeleriyle partimizde yönetimde milletvekilliği görevinde bulunan arkadaşlarımızın hür iradelerinin zenginlik kattığına inanıyorum.”

“ÖZDAĞ VE ÇIRAY’IN AÇIKLAMALARINA SAYGI DUYDUM”

“Ben Meral Akşener olarak DYP’nin Genel Başkan Yardımcılığını ve bakanlığını yaptığım dönemde DYP’den 43 milletvekilinin nasıl ayrıldığını ve bunun Türkiye’ye maliyetini iyi biliyorum. Ben hem sayın Çıray’ın hem de sayın Özdağ’ın ölçü kaçsa da fikirlerine saygı duydum. Benim konuştuğum gruba katılmamasına saygı duydum. Ama sayın Turan’ın bugün büyük bir zevkle ortaya koyduğu düşünceler de benim için çok manidar oldu ve birden kendimi 1997’lerde, 1998’lerde hissettim. Şimdi Bülent Turan’ın açıklamalarına baktığımız zaman başka bir gözle inceleyeceğiz bu süreçleri.”

“BİR SALDIRI OLACAĞINI BEKLİYORDUK”

Akşener, “Bir operasyon mu var” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Biz partimize bir saldırının olacağını bekliyorduk elbette. Çünkü araştırma şirketlerinde 13 ile 15 arasında sonuç çıkınca kış kışlığını her zaman yapacağını bekliyorduk da şimdi bakacağız duruma.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri