Ana SayfaTürkiyeAlaattin Çakıcı, Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerine ilişkin ifade verdi: Tehdit değil ikaz

Alaattin Çakıcı, Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine ilişkin ifade verdi: Tehdit değil ikaz

Alaattin Çakıcı’nın, Bodrum Cumhuriyet Savcısına verdiği ifade ortaya çıktı. Çakıcı, “Tehdit değil ikaz mahiyetiyle yine bu hareketlerine devam edersen bakla odunuyla seni tanıştırırım cümlesini kullandım" dedi

Bodrum Cumhuriyet Savcısına ifade veren Alaattin Çakıcı, “Tehdit değil ikaz mahiyetiyle yine bu hareketlerine devam edersen bakla odunuyla seni tanıştırırım cümlesini kullandım. Ama amacım seni devlete şikayet ederim, devletin yasalarıyla karşılaştırmaktır” ifadelerini kullandı.

Alaattin Çakıcı’nın, Bodrum Cumhuriyet Savcısına verdiği ifadede cezaevinden çıktıktan sonra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine hakaret ettiğini öne sürerek “dürzü” sözcüğünün İsmailiye mezhebi ile ilgili olduğunu “sosyal hayattaki, inanıştaki genişlik kavramını” kastettiğini söyledi.

Seni devlete şikayet ederim demek istedim

“Pez…” sözcüğünü kullanmadığını belirten Alaattin Çakıcı, “Mezhep anlamında bu kelimeyi kullandım ancak kendi o şekilde algılamış, kişinin algıladığına ben ne diyebilirim ki kendisine ikaz mahiyetiyle, tehdit değil ikaz mahiyetiyle yine bu hareketlerine devam edersen bakla odunuyla seni tanıştırırım cümlesini kullandım. Ama amacım seni devlete şikayet ederim, devletin yasalarıyla karşılaştırmaktır” diye açıklamada bulundu.

Alaattin Çakıcı, Twitter’daki sözlerin kendisine ait olduğunu belirtirken, “Ben yazdım, nerede yazdığımı hatırlamıyorum. Twitter’da yazdığım sözler için şimdi huzurunuzda ifade vereceğim” dedi.

Cumhur İttifakı’nın lideri Bahçeli!

Çakıcı, Cumhuriyet Savcısı Hakan Tezel’e verdiği ifadeye kendisine sürekli hakaret edildiğini söyleyerek başladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Cezaevinden çıktığımdan bugüne kadar Sayın CHP Genel Başkanı, Cumhur İttifakı lideri Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Devlet Başkanımızın yıpratmak için sürekli gündeme getirerek hakaret ederek ve küçük görerek hem haftalık meclis konuşmalarında hem basın toplantılarında yukarıda bahsettiğim gibi şahsım üzerinden hem sürekli bana hakaret ederken hem de Devlet Başkanımıza ve Cumhur İttfakı’nın Lideri Sayın Devlet Bahçeli’yi yıpratmak için sürekli şahsıma hakaret ediyordu.”

Bakla odunu tehdit değil ikaz mahiyetinde

“En son hakaret ettiğinde kendilerine şöyle bir açıklamada bulundum. Açıklamamda şu cümleleri kullandım. Dürzü kelimesinin anlamı İsmailiye mezhebinin bir alt kolu olan cebel dağında yaşayan Halep bölgesinde yaşayan İslamiyet’in farklı bir kolu olan yani sosyal hayattaki inanıştaki genişlik kavramıdır dürzü kelimesi. Evet doğrudur halk dilinde dürzüyü farklı anlama da çekebiliyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu’na ben pez… demedim. Mezhep anlamında bu kelimeyi kullandım ancak kendi o şekilde algılamış kişinin algıladığına ben ne diyebilirim ki. Kendisine ikaz mahiyetinde, tehdit değil ikaz mahiyetiyle yine bu hakaretlerine devam edersen bakla odunuyla seni tanıştırırım cümlesini kullandım. Ama amacım seni devlete şikayet ederim devletin yasalarıyla karşılaştırmaktır. Yani çok sert olan odun cümlesini kullandım adalet anlamında kullandım sert odun kırılmaz bu anlamda söyledim.”

Beni gündeme getirerek Cumhur İttifakı’nı yıpratıyorlar

Kendisine hakarete devam edildiği için açıklama yapmayı sürdürdüğünü anlatan Çakıcı’nın ifadesi şöyle devam etti:

“Sonra bir daha bana hakaret etti. Bu hakaretin de kendisine bana bu düşmanlığın nedir PKK ile DHKP-C ile ilişki içindesin istersen beni onlara öldürt ben Allah’tan korkarım ihanet edersem devletimden korkarım. Sürekli beni gündeme getirmek kaydıyla Cumhur İttifakı’na, Sayın Devlet Başkanımıza, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye sürekli yıpratmak istemektedir. Tek kullandıkları enstrüman da Alaattin Çakıcı üzerinden bunu yapmaktadırlar. Devletimiz beka sorunu varken aylardan beri Meclis’te ve basın yayın organlarında hedef yanlılarının CHP Lideri bunu gündeme getirmektedirler. Ömrümce devletimin yasaları hakkımda ne karar verdiyse daha evvelki davalarımda bile devletimin vereceği her türlü karara saygılıyım. Sayın savcılığımıza ve adalet bakanlığımıza saygılarımı arz ederim. Başka bir diyeceğim yoktur, bütün söyleyeceklerim bundan ibarettir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri