Ana SayfaTürkiyeAlaattin Çakıcı'dan Berat Albayrak açıklaması

Alaattin Çakıcı’dan Berat Albayrak açıklaması

Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın istifasını açıklamasının ardından konuya ilişkin bir yorum da Alaattin Çakıcı’dan geldi. Twitter hesabından Berat Albayrak’ın istifasını yorumlayan Alaattin Çakıcı, “Eğer cidden devletin başındaki kaptan ikinci kaptan olana bir süre dinlen demişse normaldir” ifadelerini kullandı.

İşte Alaattin Çakıcı’nın Berat Albayrak hakkında twitter’dan yaptığı o açıklama…

Alaattin Çakıcı’dan Berat Albayrak açıklaması

Çakıcı’nın açıklamaları aşağıdaki şekildedir:

Kamuoyuna saygılarımla;

Ciddi devlet adamları şartlar ne olursa olsun kişisel problemlerini devlet menfaatine devletimizin menfaati söz konusu olunca hükümet içerisindeki nefsi çekişmeler deepfrezde dondurulur.

Devletimizin ve milletimizin ekonomik teminatı olan maliye bakanlığının uluslararası yıllardır ekonomik ilişkilerinden dolayı devam eden ekonomik bağlantılar da bir kopma olmaz

ama yürüyen ilişkiler dünya sıkıntılı bir ekonomik süreç geçirirken maliyenin başındaki kaptan gemiyi terk etmez. Eğer cidden devletin başındaki kaptan ikinci kaptan olana bir süre dinlen demişse normaldir. Görevinden alınma devletin menfaatine ise hayırlı uğurlu olsun.

muhalefet baskısından görev değişikliğine uğratılmışsa devletimizin başı Cumhur ittifakının yıllardır yıpratmak isteyen muhalefete şunu göstermiştir.

Devletin bekası için gerekirse kolumu keserim, devlet ve milletimiz için bu istifa ile ekonomi düzelecekse hayırlara vesile olsun. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim. Alaattin ÇAKICI

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri