Ana SayfaTürkiyeAlbayrak istifayı bastı, Ersoy Dede nereye savrulacağını şaşırdı

Albayrak istifayı bastı, Ersoy Dede nereye savrulacağını şaşırdı

Pelikan adlı yapılanmaya yardım ve yataklığıyla bilinen TRT Haber sunucusu Ersoy Dede, saçmalıklarına bir yenisini ekledi

Dün akşam saatlerinde Instagram üzerinden istifasını açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın görevi bırakması Pelikan adlı yapılanmaya yakınlığıyla bilinen TRT Haber sunucusu Ersoy Dede’de derin travmalara yol açtı.

Son yıllarını başkanlık güzellemesiyle geçiren Dede, Albayrak’ın istifasıyla belli ki hem muhakeme yeteneğini hem de hafızasını kaybetti.

Bugün Gelecek Partisi’nin kamuoyuna tanıttığı Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem modeli kamuoyunda geniş yankı bulurken, Ersoy Dede ise rahatsızlığını akıllara ziyan bir şekilde ifade etti.

Dede, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Gelecek Partisi’nin hukuk kurmaylarını aklı sıra hedef gösterdi. Prof. Dr. Serap Yazıcı ve Prof. Dr. Ergun Özbudun’un başkanlık sisteminin sorumluları olarak ilan etmeye kadar işi götürdü.

Dede’ye yanıt sosyal medya kullanıcılarından geldi!

Ersoy Dede, paylaşımında “Sayın Davutoğlu’nun bunu söylediği dakikalarda partisine iki önemli isim daha katılıyor. Prof.Dr.Serap Yazıcı ve Prof.Dr.Ergun Özbudun. Tüm akademik kariyerleri Başkanlık ve yarı başkanlık sisteminin faziletlerini Türk halkına anlatmakla geçmiş iki hukukçu.. Enteresan” ifadelerine yer verirken attığı tweete birbirinden anlamlı yanıtlar geldi.

Bir Twitter kullanıcısı Dede’nin paylaşımını şu şekilde yanıtladı:

“Ergun Özbudun ve Serap Yazıcı’nın hükümet sistemleri hakkındaki görüşlerini yakından bilen birisi olarak söylüyorum hiçbir zaman şuan uygulanan sisteme benzer bir sistem önerileri dahi olmamıştır. Hazırladıkları anayasa taslağı da ortada merak eden inceleyebilir. Hükümete yakın olmanızla biliyorsunuz zaten ancak ne olursa olsun TRT’nin yüzü denebilecek bir konumdasınız. Bunun farkında olarak yazıp çizin lütfen, kazandığınızın hakkını verin.”

Yetenek dehayı anında tanır Ersoy, sende zerresi yok!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri