Ana SayfaTürkiyeAlbayrak'ın ardından yeni Hazine Bakanı kim olacak?

Albayrak’ın ardından yeni Hazine Bakanı kim olacak?

Yeni hazine bakanı kim olacak? Alternatif isim kimler? Berat Albayrak'ın istifasının ardından yeni hazine bakanı kim olacak sorusu merak konusu.

Yeni hazine bakanı kim olacak? Alternatif isim kimler? Berat Albayrak’ın istifasının ardından yeni hazine bakanı kim olacak sorusu merak konusu. Eğer istifa dönmezse yeni Hazine Bakanı Nurettin Canikli olabilir.

Berat Albayrak istifasın ardından yeni Hazine Bakanı kim olacak? Berat Albayrak bu akşam Hazine Bakanlığı’ndan istifasını açıkladı. İstifa henüz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasında. Son karar verilmedi. Ancak gözler yeni Hazine Bakanı kim olacak sorusunun cevabında.

Yeni Hazine Bakanı kim olacak?

Kulislerde konuşulanlara göre yeni hazine bakanı Nurettin Canikli olabilir. Hem AK Parti’yi yakından tanıyan hem de ekonominin nabzını en iyi tutan isimlerin ortak kanısı Nurettin Canikli’nin Albayrak’ın ardından ekonominin dümeninin devralacağı yönünde. Hüseyin Aydın da konuşulan isimlerden biri.

Hüseyin Canikli eğer olmazsa Hüseyin Aydın da AK Parti’de yeni Hazine Bakanı için düşünülebilecek isimler arasında yer alıyor.

Berat Albayrak’ın istifa açıklaması

“Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerjide olduğu gibi ekonomide de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim’den ayırmasın.”

Berat Albayrak kimdir?

Berat Albayrak 1 Ocak 1978 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Sadık’tır ve aslen Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinin Yenice köyündendir. Lise eğitimini Özel Fatih Koleji’nde yapmıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamlayan Albayrak, New York’ta Pace Üniversitesi’nde finans üzerine MBA (Master of Business Administration; İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) yapmıştır.

1996 yılında meslek hayatına başlayan Albayrak, 1999 yılında profesyonel olarak iş hayatına başlamış ve Çalık Grubu’nun yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2002 yılında çalıştığı Çalık Holding’in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü ile görevlendirildi. Bu esnada New York Pace University, Lubin School of Business’te İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. 2006 yılında ABD’den Türkiye’ye dönen Albayrak, holdingin Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2007 yılında Çalık Holding’e Genel Müdür olarak atanmıştır. Albayrak, aynı zamanda grupiçi firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Finans ve Bankacılık bilim dalında doktorasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine tez hazırlayarak tamamladı. 2013 yılının sonunda özel sektörden ayrılarak Sabah Gazetesi’nde köşe yazarı olarak görev alan Albayrak, Marmara Üniversitesinde de Bankacılık ve Finansman alanında ders vermekte, birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli görevler üstlenmektedir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri