Ana SayfaDünyaAlec Baldwin silahla görüntü yönetmenini öldürdü

Alec Baldwin silahla görüntü yönetmenini öldürdü

Dünyaca ünlü Amerikalı oyuncu Alec Baldwin, yapımcılığını üstlendiği Western filminin Rust’un setinde silahla görüntü yönetmenini öldürdü.

Yetkililer, bir ateşli silahın ateşlenmesi sonucu bir kadının öldüğünü ve bir adamın da yaralandığını söyledi.

Kazayla gelen ölüm

New Mexico eyaletinin Santa Fe kenti yakınında Western film Rust’un yapımcısı ve başrol oyuncusu Alec Baldwin açtığı ateş sonrasında kazara filmin 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i ve 48 yaşındaki yönetmen Joel Souza’yı yaraladı.

Olayın ardından Hutchins, New Mexico Üniversitesi hastanesine kaldırılırken burada hayatını kaybettiği bildirildi. Christus St. Vincent Tıp Merkezi’ne kaldırılan Souza’nın tedavisi devam ediyor.

Yetkililerden açıklama

Yetkililer, Perşembe öğleden sonra New Mexico’da Alec Baldwin’in oynadığı bir filmin setinde ateşlenen silahın ardından bir kadın öldüğünü bir adamın da yaralandığını belirtti.

Santa Fe İlçesi Şerif Ofisi sözcüsü Juan Rios, her ikisi de 42 yaşında olan kadın ve erkeğin, Santa Fe County’de çekilen bir Western filmi olan “Rust” setinde 13:50 civarında vurulduğunu söyledi. Set, birçok filmin çekildiği Bonanza Creek Çiftliği’ndeydi.

Şerif sözcüsü Rios, olayın filme alınan bir sahnenin ortasında gerçekleştiğini söyledi. Şerif Ofisi’nin, ikisinin nasıl vurulduğunu belirlemek için setteki insanlarla görüştüğünü söyledi. Yetkililer ateşli silahta nasıl ve ne tür bir mermi kullanıldığını belirlemeye çalışıyor.

Şerif sözcüsü Rios, kadının Albuquerque’deki New Mexico Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldüğünü ve daha sonra burada öldüğünü söyledi. Adam, Santa Fe’deki CHRISTUS St. Vincent Bölgesel Tıp Merkezi’ne götürüldü.

Uluslararası Görüntü Yönetmenleri Birliği, öldürülen kadının filmin görüntü yönetmeni Halyna Hutchins olduğunu belirledi.

Rust filminin konusu

Rusk, yerel bir çiftlik sahibinin yanlışlıkla öldürülmesinden sonra ayrı yaşadığı dedesiyle birlikte kaçak giden 13 yaşındaki bir çocuk hakkında bir film. Film Alec Baldwin tarafından yönetilmektedir.

Yaşanan trajedi 1993 yılında Bruce Lee’nin oğlu aktör Brandon Lee’nin, bir silahın namlusundan çıkan merminden çıkan kurşunla vurularak öldürüldüğü film setindeki olayı hatırlattı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri