Ana SayfaTürkiyeAli Babacan: Abdullah Gül'ün partimizle ilişkisi yok

Ali Babacan: Abdullah Gül’ün partimizle ilişkisi yok

Kısa sürede ülkeyi düze çıkarabileceğini söyleyen Ali Babacan, “Abdullah Gül’ün partimizle ilişkisi yok” sözleriyle de dikkat çekti.

Kayseri’de konuşan DEVA Partisi lideri Babacan, iktidara ekonomi yönetimi üzerinden yüklendi. Ülkede şu anda ‘yerli ve milli’ bir kriz yaşandığını belirten Babacan,” Türkiye varlık içinde yokluk yaşıyor. Biz ülkeyi bir ayda toparlarız” ifadelerini kaydetti.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kayseri ziyaretleri kapsamında basın mensupları ile bir araya geldi. Burada önemli açıklamalarda bulunan Babacan, ekonomi yönetimi üzerinden iktidarı eleştirdi.

“Parti olarak 2’nci yılımızı doldurmak üzereyiz. Teşkilatlanma çalışmalarını yapan bir parti olarak ülkemizin yarınları ile ilgili çalışmalar yapıyoruz ve bunu kamuoyu ile paylaşıyoruz” diyen Babacan sözlerine şöyle devam etti:

“Tarım, afet yönetimi, sosyal politikalar ve dijital dönüşüm konularında eylem planlarımızı açıklamıştık. Önümüzdeki dönemde hazır olan doğa hakları ve çevre, makro ekonomi finans ve istihdam ve son olarak yerel yönetimler ve şehircilik konularındaki eylem planlarımızı paylaşacağız. Yaklaşık 20 başlıkta eylem planlarımızı oluşturduk. Her biri 50 maddeden oluşuyor.”

‘TÜRKİYE VARLIK İÇİNDE YOKLUK YAŞIYOR’

Ekonomiyle ilgili de konuşan Ali Babacan, şunları kaydetti:

“Türkiye son 20 yılda 3 tane önemli kriz yaşadı. 2001-2002 krizi, 2008-2009 küresel kriz ve son olarak 2017 yılından başlayan ve dalga dalga devam eden kriz. 2002’de çok yüksek kamu borcu olmasına rağmen krizinden kurtulmamız sadece 2 yıl sürdü. 2008 yılındaki krizden kurtulmamız ise 6 ay. Ancak şu an yaşanılan kriz çok farklı. Çünkü bu kriz yerli ve milli. Yoksulluk dalga dalga artsa da TÜİK rakamlarda gerçeği yansıtmasa da ülke işin ehli birine verilmesi durumunda kriz bir ay içinde çözülür. Bunun günlük hayata yansıması da 6 ayı bulur. Türkiye varlık içinde yokluk yaşıyor. Biz ülkeyi bir ayda toparlarız.”

‘ABDULLAH GÜL’ÜN PARTİMİZLE İLİŞKİSİ YOK’

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile zaman zaman görüştüklerini söyleyen Ali Babacan, “Abdullah Gül’le bizim ilişkilerimiz yakın olmuştur. Ara ara görüşürüz. Kendisinin birikimlerini önemsiyorum. Gül görevinden ayrılırken ‘Ben siyasetin içerisinde yer almayacağım’ dedi. Dolayısıyla partimizle ilişkisi yok. Partimiz kurulurken sadece yeni bir partinin ülke için iyi olacağını ifade etti bizlere. Onun dışında partimizle ilgisi yok” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri