Ana SayfaTürkiyeAli Babacan: AK Parti insanlar korkutarak siyaset yapıyor

Ali Babacan: AK Parti insanlar korkutarak siyaset yapıyor

Önceki gün Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan DEVA Partisi (Demokrasi ve Atılım Partisi) Genel Başkanı Ali Babacan, AK Parti’nin yıllardı korku siyasetiyle oy aldığını belirtti.

İşte Babacan’ın korku siyaseti ve AK Parti vurgusu yaptığı konuşmasının o bölümü:

Babacan, Türkiye’de şu an 2001 yılında yaşadığımız o sil baştan ihtiyacı yeniden oluştu. Temel ilkeleri ihya eden, özgürlükleri, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, insan haklarını ihya eden, evrensel değerler temeline oluşturmuş, kendi vatandaşı için çok daha müreffeh, yaşanabilir Türkiye’yi oluşturmak bugünün şiddetli ihtiyacı.

Mevcut siyasi düzenle bunun yapılması artık mümkün değil. Bu kadrolarla bu ülkenin refaha erişmesi, mutlu bir geleceğe erişmesi artık imkansız. Toplumumuzda böyle bir beklenti de yok.

İktidar partisine biraz sorduğunuzda aldığımız cevap şu. İnsanlar daha kötüsünden korktuğu için desteklediğini söylüyor. Daha iyisini beklediği için değil. Elimdekini kaybederim diye korkuyor. Zaten siyasi retoriğe bakarsanız. Bizi destekleyin yoksa daha kötüsü olacak. Bizi destekleyin yoksa ülke bölünecek. Bizi destekleyin yoksa ülke parçalanır siyaseti var. Korkular üzerinden beslenen bir siyaset var. Böyle olmak zorunda değil.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri