Ana SayfaTürkiyeAli Babacan: Bugün erken seçim olsa bu iş bitti

Ali Babacan: Bugün erken seçim olsa bu iş bitti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara'da esnafları ziyaret etti. "Bugün seçim olsa bitti artık" diyen Babacan erken seçim çağrısı yaptı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da esnafları ziyaret etti. “Bugün seçim olsa bitti artık” diyen Babacan erken seçim çağrısı yaptı.

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Huzur Mahallesi semt pazarına giden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan burada vatandaşlara aşure dağıttı. Elektrik fiyatındaki artıştan ve pazarcıların pandemi döneminde yok sayılmasından dert yanan bir esnafın “Masa başında oturanlar bu insanların hakkıyla oraya geliyorlar” sözüne karşılık Babacan, “Evet ama tam üç sene önceydi. Esnafın halini bilmiyorlar ama bugün seçim olsa bu işin bittiğini biliyorlar” dedi.

’İNSANLAR İKİ EMEKLİ MAAŞIYLA SADECE GIDA MASRAFINI KARŞILAMAYA ÇALIŞIYOR’

Emekli bir vatandaşla sohbet eden Babacan şunları söyledi:

“Emekliler, sabit gelirli vatandaşlar, memurlar çok zor durumda. Asıl sorun; devletin açıkladığı resmî enflasyon yüzde 15, yüzde 16 ise hayat yüzde 40, yüzde 50 artıyor. Aldığınız maaş artık geçime yetmiyor. Geçen Samsun’da gördüm. Öğretmen emeklisi karı koca, iki öğretmen emeklisi maaşıyla sadece gıda masrafını karşılama hesabını yapıyorlar.”

Bir lokanta esnafının “Vergimi ödemek için dairemi sattım” sözleri üzerine Babacan, “2002-2015 arasında ekonominin başındaydık. İnsanlar, ‘O dönemde biriktirdiklerimi bu dönemde satıyoruz’ diyorlar” ifadelerini kullandı. Esnaf bunun üzerine “Ama nereye kadar? Çiftçi de esnaf da bitti” diye sitem etti.

‘ESNAFIN HALİNİ BİLMİYORLAR AMA BUGÜN SEÇİM OLSA BU İŞİN BİTTİĞİNİ BİLİYORLAR’

Pazarcı esnafını da ziyaret eden Babacan’a bir esnaf, elektrik fiyatındaki artış ve pazarcıların pandemi döneminde yok sayılmasından dert yandı.

Esnaf, “Sadece elektrik faturası olsa amenna diyeceğiz. Kiralar öyle, alışveriş öyle ama elektrikte ciddi bir yükselme var. Elektrik faturamız normalde 120 lira falan geliyordu şu an 190 geliyor. Daha kötüsü olacak gibi gözüküyor ama inşallah olmaz. İktidarın artık değişmesi lazım, millet onu istiyor. Virüs diyorlar, virüs marketlerde bulaşmıyor mu? Market kapalı alan, pazar açık alan.” dedi.

Babacan ise, “Bilmiyorlar, biz onu kaç kere söyledik. Sorun şu, bu kararı verenler artık pazara gelmiyor, pazarda alışverişi unuttular. Masa başında karar veriyorlar ondan sonra yanlış karar oluyor.” diye karşılık verdi. Esnafın, “Masa başında oturanlar bu insanların hakkıyla oraya geliyorlar.” sözüne karşılık Babacan, “Evet ama tam üç sene önceydi. Bugün seçim olsa bitti artık. Onu biliyorlar.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri