Ana SayfaTürkiyeAli Babacan: Erdoğan 10 bin gazeteciyi işinden kovdurdu

Ali Babacan: Erdoğan 10 bin gazeteciyi işinden kovdurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basın özgürlüğünde Türkiye’yi bir hayli gerilere götürdüğünü söyleyen Ali Babacan, “Erdoğan 10 bin gazeteciyi işinden kovdurdu” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Ankara İl Kongresinde konuşuyor.

Babacan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Bundan tam 1 sene önce bu salonda bu salonda büyük bir coşku ile bir aradaydık. O gün seçimlere girme hakkını elde ederek bir tarihi rekora imza atmıştık. Damla damla büyüdük, ülkemizin topraklarına can suyu olduk, 365 güne çok büyük işler sığdırdık. Türkiye siyasetinde bir ilke imza attık, eylem planları hazırladık. Bugün itibariyle tam 5 ayrı alanda eylem planımızı açıklamış durumdayız.

‘Evime ekmek götüremiyorum’ diyen insanların sesi olduk. Her gün değişen piyasa koşullarında ayakta kalmaya çalışan esnafın dert ortağı olduk. Mülakatlarda haksızlığa uğrayan, ‘İş bulamıyorum’ diyen gençlerin, zulme uğrayan binlerce KHK’lının yanından ayrılmadık.

Bir kabustan uyanırcasına hızlı çözülecek bu sorunlar endişeniz olmasın.

Bugünkü ülkeyi yönetenlerin kendi keyiflerine göre hakikatin çarpıtılmasına da izin vermeyiz. Bakın Erdoğan geçe hafta yine bir çarpıtma yaptı. Rahmetli Özal’ın yaptıklarını bile bilmiyor. Turgut Özal nasıl yapmıştı bunu be bir sor. Özal’ın adını dilinden düşürmüyor ama yaptıklarının tam zıttını yapıyor.

Şu son eylülden beri olan ekonomiyle ilgili uygulamalar gerçekten akıl alır gibi değil. Nas dedi, MB’de 3 kişiyi birden görevden aldı ve başladı MB’ye talimatlar yağdırmaya. Takmış kafayı Merkez Bankasına. Bakanların biri gidiyor biri geliyor. O bakanlar eskisi gibi değil, ne istenirse onu yapıyorlar.

Erdoğan lafta Özal diyor icraatta tam tersine gidiyor. Rahmetli bu günleri görse Erdoğan’ı sopayla kovalardı. Özal’ın inşa ettiği orta direği son zamanlarda yıktı. İşçi Çifti derken insanlar geliriyle geçinmekte zorlanıyor. Bunu TÜİK bile minareyi kılıfa sığdıramıyor. TÜİK bile bunu saklayamıyor. Zengin ve fakirin arasındaki farkın hızla arttığı bir ülke olduk. Bu ülkede gelir dağılımı bozuldu.

Sadece Merkez Bankası’na talimat verdim faizi düşürdüm demesi piyasanın ödediği faize baksın. Bilmiyor. görmüyor. Görse de görmemezlikten geliyor.

Erdoğan’a sesleniyorum Özal nerede siz neredeniz. Adını anmayın. Erdoğan, Türkiye’yi basın özgürlüğünde gerilere götürdü. 10 bin gazeteci işten kovdurtulmuş durumda. Koşan yazan kim varsa patrona telefon. Patronlardan diri duranlar var boynu bükük olan var.

Rahmetli Özal, hukuk yolunu tüketen vatandaşlarımız AİHM gidip haklarını savunsun diye yol açtı. 40 sene önceli ileri görüşlülüğe bakın.

İstediğin kadar swap anlaşmaları yap. Hikaye bunlar. Yapamayacak. Ekonominin temelinde güven var. Ağzıyla kuş tutsa beceremez.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri