Ana SayfaTürkiyeAli Babacan: İnançlarımız uğruna yoksulluğu tercih etmek zorunda değiliz

Ali Babacan: İnançlarımız uğruna yoksulluğu tercih etmek zorunda değiliz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, KARAR TV'de Elif Çakır ve Taha Akyol'un konuğu oldu

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, KARAR TV’de Taha Akyol ve Elif Çakır’ın sorularını yanıtladı.

Babacan, “Bizim iktidarımızda dindarların kazanımları artar, eksilmez” diyerek seçmene seslendi: İnançlarımız uğruna yoksulluğu tercih etmek zorunda değiliz. Hem zengin hem inanç özgürlüğünün tam yaşandığı bir ülke olabiliriz.” diye konuştu.

Seçmenin rövanşla konsolide ederek korkutulduğunu dile getiren DEVA Partisi lideri, “Yoksulluk ile din özgürlüğü aynı kefeye konursa vatandaşımız yoksulluğu tercih edebilir” uyarısı yapan Babacan ekledi: Hükümet iki kötüyü gösterip birini tercih etmeye zorluyor. Dikkat edin, hep korkutuyor. ‘Ben gidersem daha kötüsü olur’ diyor. ‘Beni destekle daha iyisini yapayım’ demiyor” ifadelerini kullandı.

Babacan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

YATIRIMCI BİRAZ IŞIK GÖREBİLSE PARA AKACAK

Anayasa’nın gücü ve sistemdeki değeri eskisi gibi değil. Dünyadaki para bolluğunda Türkiye varlık içinde yokluk çekiyor. Yatırımcı hukuk ışığını görse Türkiye’ye oluk oluk para akacak. 

BU ZİHNİYETLE REFORMDAN BİR ŞEY ÇIKMAZ 

Hukuk reformundan hiçbir şey çıkmayacak. Güçler ayrılığına, yargı bağımsızlığına inanmıyorlar. Bu yaklaşıma sahipler. Bu zihniyet değişmeden yapılan her şey göstermelik. 

İMAR RANTI SİYASETİN FİNANSMANI 

İmar rantlarıyla ilgili çalışmalar yaptık, yeni mevzuatlar hazırlandık. Fakat Sayın Erdoğan’a kabul ettiremedik. Siyaseti finanse eden imar rantı karşı cephe olarak karşımıza çıktı. 

ERDOĞAN’IN SESSİZLİĞİ ÇOK VAHİM 

Gazetecilerin, siyasetçilerin tehdit edilip hedef gösterilmesi kabul edilemez. En basit konularda topa giren Cumhurbaşkanı açıklama yapmadı. Bu konuda bir duruş sergilememesi vahim.

Babacan açıklamalarına şöyle devam etti: “Bölge farkı olmadan, ilgi gören tek partiyiz. Van’daki ilgi de Samsun’daki ilgi de aynı. Çünkü bize karşı bir kitle yok. Vatandaşlarımız, dediklerimize büyük ilgi duyuyor. Tam bir Türkiye partisi inşa ediyoruz. Yaptığımız anketlere baktığımızda, her partiden vatandaşlar var. Ankete katılanların yüzde 30’u daha önce AK Parti’ye oy verdiğini belirtiyor. 

CUMHURBAŞKANI KANDIRILDIK DİYEBİLİR 

Cumhurbaşkanı ‘Kandırıldık’ diyebilir, ‘Ben her şeyi doğru yapıyorum ama sistem yanlış oldu’ diyebilir. Ortakların hepsi zaman içerisinde çok zikzak yapmış, çok pozisyon değiştirmiş insanlar; bugün böyle derler, yarın başka bir şey. Bu aşamada herhangi bir birlikteliği ya da ittifakın bir parçası olarak görünmek istemeyebiliriz.

ERDOĞAN BU TABLODA SEÇİME GİTMEZ 

Sayın Erdoğan, mecbur kalmadıkça böyle bir tabloda seçime gitmez. Çünkü daha 2,5 yıl gibi bir zaman var, bu tabloda riske atmaz. Şartlar zorlamadığı sürece… Dünya para basıyor, bu hükümet pandeminin başında IBAN numarasını verdi. Belediyelerin yardımları da engelleniyor, kaybedilmiş belediyeler ile uğraşmak beyhude.

Şu anda daha kötüsü ile korkutup destek almaya çalışıyorlar. Yönetim Türkiye’nin sorunlarını çözemiyor. Hükümet iki kötüyü gösterip birini tercih etmeye zorluyor. Dikkat edin, hep korkutuyor. ‘Ben gidersem daha kötüsü olur’ diyor. ‘Beni destekle daha iyisini yapayım’ demiyor. Daha iyisinin sözüne de kimse inanmıyor zaten. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri