Ana SayfaTürkiyeGürkan Zengin'den Ali Babacan'a kritik eleştiriler

Gürkan Zengin’den Ali Babacan’a kritik eleştiriler

Gazeteci Gürkan Zengin, Ali Babacan’ın Teke Tek performansını yetersiz bulan isimlerden. Özellikle dış politikada yaptığı açıklamaların kafalardaki soru işaretlerini yanıtlamaktan hayli uzak olduğunu dile getiren Gürkan Zengin, “2008’de Türkiye’nin BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliği için aldığı desteği, daha sonraki yıllarda alamamış olmasının îzâhını “ilkelerden uzaklaşmak’la yapamazsınız.” dedi.

İşte Gürkan Zengin’in Ali Babacan’ın açıklamaları karşısında dile getirdiği o eleştiriler:

Ali Babacan, Gülen örgütüne kol kanat geren, PKK’ya askeri destek veren bir Amerika ve Avrupa’yla ne tür bir ilişki kuracağını anlatmıyor, anlatamıyor.

2008’de Türkiye’nin BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliği için aldığı desteği, daha sonraki yıllarda alamamış olmasının îzâhını “ilkelerden uzaklaşmak’la yapamazsınız.

Ali Babacan, Dışişleri Bakanlığı yapmış bir isimdir. 2011 başından itibaren Ortadoğu’da patlak veren jeopolitik depremin sonuçlarını gözardı ederek konuşmasını nasıl îzah etmek lâzım bilemiyorum.

“Dış politikada yalnız kalmışız, bölgesel dostlarımızla konuşmalıyız.” Peki, Türkiye durup dururken mi yalnız kaldı, ne oldu da yalnız kaldı, savunduğu hangi perspektif yanlıştı? Ayrıca, “bölgesel dostlar’ derken hangi ülkeleri kastediyorsunuz?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz