Ana SayfaTürkiyeBabacan ve Meral Akşener'den basın toplantısı: AK Parti'nin haftanın düşmanları panosu var

Babacan ve Meral Akşener’den basın toplantısı: AK Parti’nin haftanın düşmanları panosu var

Bugün bir araya gelen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile DEVA Partisi lideri Ali Babacan ortak basın toplantısı düzenledi.

Bugün bir araya gelen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile DEVA Partisi lideri Ali Babacan ortak basın toplantısı düzenledi. Gündem Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan protestolar ve hükümetin takındığı kutuplaştırıcı tavırdı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni anayasa çağrısını değerlendiren İyi Parti lideri Akşener, “Bir yeni anayasa kavramı var. Sıfırdan bir anayasa yapmak gibi bir iddia ise o zaman ikinci cumhuriyetin kuruluşu anlamını taşır ki, bunun cevabını almamız gerekiyor. Neye tekabül ettiğine dair bir durum yok. Yine bir yün yumağı attılar, insanları bu işe dolaştırıp gariban çiftçinin bebeğine mama alamayan kadının üretim dışı kalmış sanayicinin derdinin konuşulmadığı yeni bir süreç olarak okuyorum.” değerlendirmesinde bulundu. 

Ali Babacan da yeni anayasa çağrısına ilişkin, “Zaten uymadığınız bir anayasayı değiştirmekle niye uğraşıyorsunuz ki? Türkiye’de şu an derin bir işsizlik sorunu var, yoksulluk var. İntiharları yeniden gündemimize getirdi. Hayat pahalılığı herkesi yakıyor. Hükumetin yapması gereken bunlara çözüm üretmek. Bıraksınlar anayasayı. Uymadıkları anayasayı değiştirseler ne değiştirmeseler ne. Gündem değiştirme oyunlarına asla düşmememiz lazım” görüşlerini ifade etti.

Akşener’den Erdoğan’ın ‘terörist’ dediği Boğaziçililere: Aramıza hoş geliniz!

Akşenr’den Boğaziçi protestoları değerlendirmesi:

“Türkiye’de değerler üzerinden yapılan bir kavga var. Ben ilçe ilçe geziyorum. Kürt esnafla da Türk esnafla da karşılaşıyorum, hiçbiri aidiyetleri üzerinden bir tespit yapmıyor şuan Siftah yapamadığını söylüyor. Oğlu ya da kızının üni. mezunu olup üç yıldır işsiz olduğunu söylüyor. Bunları konuşmak varken döndürüp döndürüp ayırıcı kısmı görmesi iktidarın… Biz bu yün yumağına takılmayacağız.”

“Bu arkadaş AK Parti’nin aday adayı. Bu arkadaşı doğru bulup milletvekili yapmamış ama 50 yıl evvel kurulmuş bir üniversitenin rektörlüğüne atandı. Üniversitenin hocaları içinde AK Parti’yi beğenen hiç kimsemi yok? Yine Ak Partili olsun itirazımız yok, o üniversitenin içindeki hocalardan biri değil dışarıdan AK Parti adayı olup seçtirilmemiş biri atandı. Hocasıyla öğrencisiyle biz bu arkadaşı istemiyoruz, kayyum dendi. Atanma sistemi ayrı onu bir gün tartışabiliriz. Fikirlerini söylediler ve dün itibariyle bu ülkenin Cumhurbaşkanı tarafından terörist ilan ettiler. Bunu çok sakıncalı bulduğumu ifade etmek isterim. Ama o gençlere de bir sözüm var. 31 Mart’a giderken Sayın Cumhurbaşkanı çiftçiye, kendi partisine oy vermeyen Kürtlere terörist dedi, şimdi de o gençlerin sesini duyup ne söylediklerini anlamak yerine onlara terörist dedi. Ben bu genç arkadaşlara aramıza hoş geliniz demek istiyorum.

Soylu ve Erdoğan’a çağrı: O gençleri provokatörlerden korumazsanız, siz suçlusunuz

“(İçişleri Bakanı Soylu ve Erdoğan’a çağrı) Provokasyon elbette toplumsal olaylarda olur bu devletin görevi o provokatörleri ayıklamak ensesinden tutmaktır. Eğer bir şeyler söylemeye çalışan o gençleri o provokatörlerden korumazsanız siz suçlusunuz. O gençlerin karşısına gencecik polisleri koyarsanız genci gence kırdırmanın bir yolunu bulmuş olursunuz ki bunu çok sakıncalı buluyorum. Ne işiniz var dedikodu yapmanın dışında, provokatör varsa yakalayın. Gençlere de sesleniyorum aranıza giren devlet adamlarına dikkat edin, siz kendi haklı meselenizi haksız yere düşürecek tedbirleri alın.”

“Kaos çıkarmayı marifet sayanlara sesleniyorum kaosu çıkarır parçası olursunuz ama yönetemezsiniz.”

Babacan: Hükümetin haftanın düşmanları panosu var

Ali Babacan Boğaziçi protestoları hakkında “Hükümetin haftanın düşmanları panosu var. Çözüm üremedikçe haftanın düşmanını ilan ediyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri