Ana SayfaTürkiyeAli Babacan'a FETÖ iftirası atanların gizli ajandasında ne var?

Ali Babacan’a FETÖ iftirası atanların gizli ajandasında ne var?

Son günlerde yeni parti kurma hazırlığındaki Ali Babacan için FETÖ iddiaları dile getiriliyor. İddia o ki Ali Babacan kendi döneminde çok sayıda FETÖ’cünün devlet kadrolarında görev almasını sağlamıştı. Bu uçuk iddia olsa olsa kripto FETÖ’cüleri sevindirebilir.

Ali Babacan’a FETÖ iftirası atanların gizli ajandasında ne var peki? Bu soruya dişe dokunur bir yanıt vermek için Taha Ün’ün belki de tek bir tweet’ine bakmak yeterli:

7 Şubat MİT Krizi, Gezi Kalkışması yaşanırken, 17/25 darbe girişimi tüm devlet yapısını tehdit ederken Türk Ekonomi’sinin kaptan köşkünde Ali Babacan vardı. İçeriden ve Dışarıdan tüm fütursuz saldırılara karşı bu milletin hazinesini müdafaa eden isimdir Ali Babacan.

Taha Ün, Ali Babacan’a yöneltilecek FETÖ suçlamasının ancak kripto FETÖ’cüleri mutlu edeceğini, onların ajandasına hizmet edeceğini belirtti.

Ali Babacan aklandı

Öte yandan belirtmekte yarar var. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ali Babacan hakkında FETÖ’den soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi.

Yeni parti hazırlığını sürdüren Babacan’ın bakanlık yaptığı dönemlerde bürokratik atamalarda “FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım ettiği” iddiasıyla soruşturma açılmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz