Ana SayfaTürkiyeAli Babacan'dan Süleyman Soylu'ya zehir zemberek sözler

Ali Babacan’dan Süleyman Soylu’ya zehir zemberek sözler

Ali Babacan, Anayasa Mahkemesi Başkanı ile polemiğe giren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu çok sert sözlerle eleştirdi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çorum İl Kongresi’nden konuştu. Ali Babacan, Anayasa Mahkemesi Başkanı ile polemiğe giren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu çok sert sözlerle eleştirdi.

“Geçtiğimiz günlerde devletimizin iki kurumu arasında yaşanan ibretlik bir olay oldu. Demokratik bir ülkede asla rastlanmayacak bir polemiğe tanık olduk. Anayasa Mahkemesi’nin aldığı bir karar üzerine bir hükümet üyesi Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı şahsen hedef aldı” diyen Ali Babacan, Süleyman Soylu’nun iftiralar içeren tehdit kokan açıklamalar yaptığını söyledi.

Babacan: Soylu ülkede güvenliği sağlamakla sorumludur

Ülkedeki güvenliği sağlamakla sorumlu olan bir hükümet üyesinin bir yüksek yargı mensubuna sarf ettiği sözler ülkemiz adına utanç vericidir. Güvenlik konusunu aciziyet bu polemikle ortaya çıktı. Hükümet kendi işini yapamadığını itiraf etti. Sokakların güvenli olmadığını, bir yüksek yargı mensubunun koruma olmadan sokağa çıkamayacağını kabul etmiştir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri