Ana SayfaTürkiyeAli Babacan'ın istifasına Fehmi Koru'dan flaş yorum: Arkası gelecek

Ali Babacan’ın istifasına Fehmi Koru’dan flaş yorum: Arkası gelecek

Abdullah Gül’e en yakın gazetecilerin başında gelen ve zaman zaman adı Ali Babacan’ın kuracağı yeni partiyle birlikte anılan Fehmi Koru bugün köşesini Babacan’a ayırdı. Fehmi Koru, Ali Babacan’ın 18 yıl sonra kurucusu olduğu AK Parti’den istifanı yazdı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlığında olan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kurucusu olduğu AK Parti’den 18 yıl sonra istifa etti. 

Ali Babacan, “İnanıyorum ki, karşı karşıya olduğumuz sorunların çözümü, ancak, temsil gücü yüksek ve geniş bir kadro çalışmasıyla mümkün olacaktır” sözleriyle pazartesi günü istifa kararını kamuoyuyla paylaştı. 

Abdullah Gül’e yakın bir isim olarak bilinen Fehmi Koru ise Babacan’ın kararını değerlendirdi. Türk siyasi tarihinde şimdikine benzer dönüm noktalarının az olmadığını belirten Koru, Demokrat Parti ile AK Parti’nin, kopuşların doğurduğu başarılı örnekler olduğuna vurgu yaptı.

Koru, Ali Babacan’ın partiden kopmadığını ve AK Parti’nin Babacan ve birçok kurucu isimden vazgeçtiğini ileri sürerek, Ali Babacan ve onun gibi birçok kişinin partide varlıkları ile yoklukları arasında bir farkları kalmadığına dikkat çekti. Koru ayrıca Babacan’ın ekonominin sorumluluğunu omuzlarında taşıdığı günlerde ‘Vatana ihanet’ anlamına gelecek ağır eleştirilere tahammül etmek zorunda bırakıldığını anlattı.

Koru: İstifaların arkası gelecek

Fehmi Koru, “Ayrışmanın iyice ortaya çıktığı son dönemlerde ise, partide sorumluluk taşıyan bazısı yeni isimlerin Babacan ve onun gibilere karşı sergiledikleri tavırları “Ayrılsalar da kurtulsak”anlamına gelecek kabalıktaydı” derken “Ali Babacan’ın AK Parti’den ayrıldığını duyurmak için kaleme aldığı metin, kendisine destek verecek geniş toplumsal dinamiklerden oluşan arkadaşlarıyla birlikte tam da bunu yapmaya niyetlendiklerinin ilanı sayılabilir. Herhalde arkası da gelecektir” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz